1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Nasıl Hamile Kalınır ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Hamile kalmak anne baba olmak için çalışmalara giren okuyucularımız için nasıl hamile kalınabilir konusuna değinmek istedik.

  Hamile kalabilmeniz için gerekli olan en önemli husus tıp açısından bire engelinizin olmamasıdır. Bunu takip eden hususlar ise doğru beslenme ve doğru pozisyondur. Bu şartlar doğru ise hamile kalmamanız için bir başka problem yoktur.

  Çoğu kişi bu şartları tamamlamasına rağmen hamile kalamıyabiliyor. Bunu sebeplerinden biriside anne adayının yumurtlama vaktinin gelmemiş olması olabiliyor.

  Doğru zaman için regl zamanının takip edilmesi gerekiyor. Ve hamilelik için annenin doğurganlık yaşınında geçmemiş olması gerekiyor. Anne adayının yumurtlama döneminin bulunabilmesinin kolay bir yöntemi var. Herkes tarafından kolaylıkla hesaplanabilecek olan bir yöntem. Bu yöntemde ilk önce regl in başladığı günü ilk gün olarak kabul edilir. Toplamda 28 günde bir kez regl olan anne adayının yumurtlama dönemleri bu takvimin 13. vede 15. günü arasına denk gelir. Bu tarihler arasında anne adayı yumurtlama için en ideal zamana sahiptir.

  Sperm sayısının yüksek olabilmesi için hergün ilişkiye girilmemesi gereklidir. Hergün ilişkiye girildiği taktirde erkek adayın menisindeki sperm sayısında azalma oluyor. Sperm kalitesini arttırmakta sağlık beslenme ile mümkündür.

  Gebelik dönemine girmeden önce sigara ve alkolün bırakılmasında büyük fayda vardır. Aşırı yoğun çalışanlarda alınabilen aşırı kahve tüketimi gebe kalma oranını düşürebiliyor.

  Gebelik sırasındaki yaşam tarzınızda çok önemli. Alkol sigara tüketimi vede stresten kesinlikle uzak durulmalı.

  Hamile kalınabilecek en doğru pozisyon erkek adayın üstte bulunduğu pozisyondur. Bu sayede erkeğin spermleri anne rahmine daha rahat ulaşabilir. Spermlerin vajina içinde doğru ilerleyebilmesine yardımcı olmak için bayanın beline yastık konulabilir.

  Hamile kalınıp kalınamadığını eczanelerden alınabilecek hamilelik testleri ( ovülasyon belirleme testi ) sayesinde doğru olarak öğrenebilirsini.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş