1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Namaz duaları

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Nese tarafından paylaşıldı.

 1. N

  Nese Yeni Üye

  Kunut Duaları Türkçe Okunuşu


  Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü'minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.


  Kunut Duaları Meali


  Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.[/color]

  Kunut Duaları Türkçe Okunuşu


  Allâhümme iyyâke na'büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes'a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.


  Kunut Duaları Meali


  Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

  Kunut Duaları yatsı namazının son bölümünde vitr namazının son rekatında okunan bir namaz duasıdır.


  Rabbenâğfirlî Duası Türkçe Okunuşu


  Rabbenâğfirlî ve li-vâlideyye ve lil-Mü'minine yevme yekûmü'l hisâb.


  Rabbenâğfirlî Duası Meali


  Ey bizim Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği günde) bağışla.

  Rabbenâğfirlî Duası namaz duaları arasında yeralan bir duadır. Rabbenâğfirlî Duası rabbena atina duasının ardında okunan bir namaz duasıdır.

  Rabbena Duası Türkçe Okunuşu


  Rabbenâ âtina fid'dünyâ haseneten ve fil'âhirati haseneten ve kınâ azâbennâr. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn


  Rabbena Duası Meali


  Allah'ım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru.

  . Rabbena Duası Allahümme Barik duasının ardından okunan namaz duasıdır.

  Allahümme Barik Duası Türkçe Okunuşu


  Allâhümme barik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ barekte alâ İbrahîme ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.


  Allahümme Barik Duası Meali


  Allah'ım! Muhammed'e ve Muhammed'in ümmetine hayır ve bereket ver. İbrahim'e ve İbrahim'in ümmetine verdiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin.

  Allahümme Barik Duası namazlarda son oturumlarda Allahümme Salli duasının ardından okunan namaz dualarındandır.

  Allahümme Salli Duası Türkçe Okunuşu: Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.


  Allahümme Salli Duası Meali: Allah'ım! Muhammed'e ve Muhammed'in ümmetine rahmet eyle; şerefini yücelt. İbrahim'e ve İbrahim'in ümmetine rahmet ettiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin.

  Allahümme Salli Duası namazda okunan makbul dualar arasında yer alır. Namazda son oturumlarda tahhiyyat duasının ardından okunur.

  Ettehiyyâtü Duası Türkçe Okunuşu: Ettehiyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayibât. Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetüllahi ve berakâtühüh. Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn. Eşhedü en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasülüh.


  Ettehiyyâtü Duası Meali: Dil ile, beden ve mal ile yapılan bütün ibadetler Allah'a dır. Ey Peygamber! Allah'ın selamı, rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun. Selam bizim üzerimize ve Allah'ın bütün iyi kulları üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O'nun kulu ve Peygamberidir.

  Ettehiyyâtü Duası her namazda her oturumlarda okunan makbul bir namaz duasıdır. Ettehiyyâtü Duasını bileyenler İnşaallah bu bölümde öğrenirler.

  Sübhaneke Duası Okunuşu: Sübhânekellâhümme ve bi hamdik ve tebârakesmük ve teâlâ ceddük (ve celle senâük*) ve lâ ilâhe ğayrük)


  Ve celle senâük yalnızca cenaze namazlarında kullanılır.


  Sübhaneke Duası Meali: Allah'ım! Sen eksik sıfatlardan pak ve uzaksın. Seni daima böyle tenzih eder ve överim. Senin adın mübarektir. Varlığın her şeyden üstündür. Senden başka ilah yoktur..

  Sübhaneke Duası her namaz başlangıcında ve ikindi ve yatsı namazlarının sünnetinin 3. rekatlarının başında okunan makbul bir duadır.

  Allah namazınızı kabul etsin.
  <div>
  __________________

  [size=20pt]Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne,<br />Acırım tükrüğe billahi tükürsem yüzüne!!![/size]
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Allah razı olsun kunut dualarının sesli okunuşunada eklerseniz sevinirim.
   
 3. kül

  kül Yeni Üye

  güzel paylaşım allah razı olsun
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Namaz Surelerinin videosu ekliyorum inşaallah yararlı olacaktır.
  [video=youtube_share;l2lPzyfLO3U]http://youtu.be/l2lPzyfLO3U[/video]
   
 5. A

  Abdullah Yeni Üye

  Allah razı olsun eğer videolu anlatım olsaydı çok sevinirim...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş