1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mutlu Olmanızı Engelleyen Alışkanlıklarınız Nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Kimi zaman günlük hayattaki bazı alışkanlıklarımız bizi mutsuz eder; ama bunun farkına varamayız. Sizlerde bu alışkanlıkların neler olduğu konusunda meraklı iseniz aşağıya sıralayacağım alışkanlıklara göz atmaya başlayabilirsiniz.

  *Hayatınızda sizi zorlayan alışkanlıklardan, gıdalardan ya da düşüncelerden kendinizi soyutlayamazsınız gün içinde mutsuzluk yakanızı bırakmayacaktır.

  *Gün içinde zamanınızın çoğunu internette geçirip sosyal medyaya her fotoğrafınızı ve her anınızı paylaşmak da zararlı bir alışkanlıktır; sizi mutsuz eder.

  *Negatif düşünmek ve olumsuz olayların başınıza geleceği düşüncesinden kaçınmalısınız.

  *Endişe hali sizi stresli, uykusuz ve sinirli biri yapar.

  *Kendinizi sırf mutlu etmek için boş yere para harcayacağınız alışveriş keyiflerinizi rafa kaldırmalısınız.

  *Sağlıklı olmak ve hayatınızda stresi yok etmek için spor yapmayı alışkanlık haline getiren. Spor yapmayan bir kimse mutsuz olmaya mahkumdur. Ama vücudunuzu aşırı yormaktan da kaçınmalısınız.

  *Etrafınızdaki kişilerle kendinizi karşılaştırmamalı; hayatınızı sadece kendiniz için yaşamalısınız.

  *Sürekli yemek yeme alışkanlığınızı terk etmelisiniz. Özellikle fast food tarzı ucuz ve pratik yeme alışkanlıklarınızı terk etmelisiniz. Bu yeme alışkanlığı sizi kilolu biri yapar ve sonunda mutsuz olursunuz.

  *Yorucu bir günü ardından bir kadeh şarap rahatlatıcıdır; fakat gün sonunda birden fazla kadeh içki sizi yoracaktır. Ertesi gün stresli ve yorgun uyanıp mutsuz bir gün geçirmeniz kaçınılmazdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş