1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Murat Dalkılıç Biyografi

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Murat Dalkılıç 7 Ağustos 1983'de İzmir'de doğdu. Murat Dalkılıç Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü öğrencisi olarak okumaya devam etmekte. Piyano eğitimi alan Murat Dalkılıç 15 yaşında ilk müzik grubunu kurdu ve Kampusistan dizisinde oynadı.

  Kuşadası'nda orta öğretimi yıllarında sosyal faaliyetlere eğiliminden dolayı derslerini bile aksatan Murat Dalkılıç o dönemde basketbolcu olmaya karar verdi. Bir yandan da müzik resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapıyordu.

  15 yaşında okulda ilk müzik grubunu kurdu ve grubun solistliğini üstlendi. Kuşadasısporda profesyonel basketbolcu olduğunda daha 17 yaşındaydı. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar verdi.

  Müzik kariyerine ilk olarak cafe barlarda gitar çalarak başlayan Murat çok kısa bir süre içerisinde müthiş bir yol katetti . İzmir'in gece hayatındaki en önemli clublarından sonra bütün Türkiye'de önemli clublarda sahne programlarına devam etti. Kendisinden oldukça söz ettiren ve müthiş bir çıkış yakalayan Murat Dalkılıç Aynı zamanda Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünde öğrenimini sürdüren Dalkılıç şimdilerde İzmir Soho Plusta Haftalık sahne programlarıyla tüm hayranlarının beğenisini kazanmaya devam ederken bir albüm çalışması içinde ve çok yakında hem oyuncu hem de müzik adamı kişiliğiyle sizlerin önüne çıkacak.

  Kasaba adlı parçanın söz ve müzikleri Soner Sarıkabadayı'ya ait. Yeni yaptığı single'da dört şarkı bulunmakta. Bu şarkılardan biri olan Bize Gideim Beyler adlı şarkısıda Mustafa Sandala ait. Ayrıca Dalkılış Sensiz Olmaz isimli şarkınıda söz ve bestecisi.

  Kasaba adlı şarkısının klibinde Murat Dalkılıç'ı ve Murat Boz'u bir arada izliyoruz çünkü Kasaba gerçekten çok güzel bir şarkı ve şarkı listelerde yükselmeye devam ediyor

  Murat Dalkılıç albümleri: Kasaba  Mesleği: Ses Sanatçısı

  Doğum Yeri: İzmir Türkiye

  Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1983
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  bana senin rüzgarın gelmiyor, bir rüzgar esince saçların vs. şarkılarında bir rüzgardır tutturmuş gidiyor. hayırlısı...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş