1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Muhammed Emin SARAÇ Kimdir?

Konu, 'Dünya'dan Biyografiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  1930'lu yıllarda Tokat ilinin Erbaa ilçesinin Tonaba köyünde dünyaya gelen Muhammed Emin Saraç günümüzün en iyi hadis alimleri arasında yer almaktadır. Fatih Saraç'ın da babası olan Muhammed Emin SARAÇ ilk Kuran eğitimini 1943 yılında İstanbul'da Çarşambalı Şeyh Ali Haydar Efendi'den almıştır.
  Muhammed Emin Saraç.jpg
  Muhammed Emin SARAÇ öğrencilik dönemlerinde Ali Haydar Efendi ile Ömer Efendinin yanı sıra Gümülcineli Mustafa Efendi, Muhaddis İbrahim Efendi gibi ilim zatları ile aynı ortamda bulunmuş ders almış yine Mustafa Sabri Efendi gibi alimlerden istifade etmiştir.

  Bir çok esere imza atan Muhammed Emin Saraç Mısır'da 9 yıl kalarak ilmini artırmış 60'lı yıllarda Türkiye dönüş yapmıştır. Başakşehir Mehmet Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi bu zatın ismini taşımaktadır.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Cumhurbaşkanı bu zatın elini öpmüştü geçtiğimiz günlerde, Fatih Saraç'ın babasıymış aynı zamanda.
   
 3. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Demek ki mübarek bir adammış :) herkezin eli öpülmez heleki devlet ricalinden biri görev başında öpüyorsa hürmet edilecek biri demek.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş