1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Muhabbet Kuşu Yumurtadan Ne Zaman Çıkar ?

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Muhabbet kuşları yumurtadan ne zaman çıkar soruları üzerine bu konuya yani muhabbet kuşu yumurtalarının ne zaman kırılacağına bir değinelim.

  Muhabbet kuşları yılda bir kez yavru verebilir. 9 aylıktan büyük tüm muhabbet kuşları yavru verebilir. Muhabbet kuşlarının yavrulamaları maksimum 5 sene olabilir. 5 yaşından yaşlı muhabbet kuşları yavru vermez.

  Muhabbet kuşları 4 ile 6 yumurta bırakabilirler ve bu yumurtaların kuluçka süresi 19 gündür. Yumurtaların üzerine kuluçkaya dişi muhabbet kuşları yatarlar. Bu durumda dikkat etmeniz gereken süre muhabbet kuşu yumurtaladıktan sonra geçecek olan 19. gündür. 19. gün sonunda yavrular 2şer sün arayla dünyaya gözlerini açacaklardır. Bu geçecek olan 19 gün içerisinde muhabbet kuşlarını rahatsız etmemenizde fayda var.

  muhabbet-kusu-ne-zaman-yumurtadan-cikar.jpg
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Ayy ne tatli seysin sen öyle ya :) Yumurtalarda ufacik ufacik. Cok guzel hayvanlar bunlar valla epey zevkli oluyor bakmasi :)
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Evet ikişer gün ara ile yumurtadan çıkarlar sün -> gün demek kuş dilinde :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş