1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Muhabbet Kuşlarının Hareketleri ve Anlamları

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Muhabbet Kuşlarının Hareketleri Ne Anlama Gelir
  Muhabbet Kuşlarının Hareketlerinin Anlamları Nedir


  Kabarma ve Kuyruk Titretme
  Bazen kuşlar tüylerini kabartır ve kuyruk tüylerini titretirler. Bu hareket genellikle kaşındıktan sonra tüylerini şekle sokmak ve düzeltmek amacıyla yapılmaktadır.Bu hareketin yapılmasının diğer nedeni ise, uykuya dalmadan önce rahatlama amacıdır.

  Çok mutlu oldukları veya çok heyecan duydukları zamanla, başka kuşlara gösteriş yapmak istedikleri zaman da bu hareketi yaparlar.


  Gerinme
  Bir durgunluk arasından sonra kuşunuzu gerinirken görebilirsiniz. Bu işlem ayılmak ve bedenini dinçleştirmek için yapılır.İlk önce tek ayağını geriye doğru kanadının altında gerer ve sonra diğer ayağı için aynı işlemi uygular.Bu işlemden sonra alıştırmalar yaparak kendilerine gelirler.


  Alıştırmalar
  Kuşlar genellikle ayakları tünekte iken kanatlarını havaya kaldırarak, ve uçuyormuş gibi yaparak alıştırma yaparlar.Kanatları için çok faydalı olan bu hareket özellike sabahları kan dolaşımı için tekrarlanmaktadır.


  Kafasının Ayaklarıyla Kaşıma, Eşeleme

  Genellikle kuşlar gagalarını kullanarak kaşınırlar, ancak kafaları kaşındığında, eğer eşleri varsa onlar yardım ederler. Aksi durumda, ayaklarıyla veya farklı bir objeyle örneğin kafalarını tüneklerine sürterek kaşınırlar.


  Esneme
  Evet, muhabbet kuşları da esnerler. Özellikle uyku zamanları geldiğinde ya da kestirmeden önce esnerler.Kuşunuzun esnediğini gördüğünüzde, gagası açılır ve gözleri kapanır.Bazen insanlarında kulaklarının tıkanıklığını geçirmek amacıula esnediği gibi, kuşlarımız da benzer bir amaçla esneyebilir.Kuşunuzun esnediğini gördüğünüzde, kendinizin de esnediğinizi farkedbilirsiniz.


  Gaga Gıcırdatma
  Kuşlarınız uykuya dalmadan önce gagalarını gıcırdatırlar, bu hareket onların çok mutlu olduğunu ve güzel rüyalar gördüğünü belirtir.  muhabbetkuscusu.com
   
 2. s

  serdarerkul Misafir

  1dişi bi erkek muapbet kuşum var hangi tür yemlerle beslemeliyim ve kafeste düşünceli gibi duruyorlar ve kaşınıyorlar neden olabilir ve nezaman cifleşir ve yumurtlarlar
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Alıştırmalar
  Kuşlar genellikle ayakları tünekte iken kanatlarını havaya kaldırarak, ve uçuyormuş gibi yaparak alıştırma yaparlar.Kanatları için çok faydalı olan bu hareket özellike sabahları kan dolaşımı için tekrarlanmaktadır.

  Iyiymis ;p
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş