1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mobil Hat Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Konu, 'İnternet' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Cep telefonu abonesi olmayanlar da artık kendi bilgileri dışında adlarına cep telefonu hattı açılıp açılmadığını sorgulama imkânına kavuştular. GSM abonesi olmayanların da hat sorgulama imkânı sunana Mobil Hat Sorgulama Sistemi e-devlet üzerinden hizmet vermeye başlamıştır. Vatandaşların haberleri olmadan adlarına açılan cep telefonu hatlarının iptal edilmesini sağlamak için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından 2 Ocak 2013 tarihinden itibaren “İnternet Üzerinden Hat Sorgulama Hizmeti” kullanıma sunulması ile beraber birçok kişiye avantaj sağlanmış bulunmaktadır.
  Artık cep telefonu abonesi olmayanların haberleri olmadan adları kullanılarak cep telefonu hattı açılıp açılmadığını öğrenmek istedikleri için bu hizmet açılmıştır. Mobil Hat Sorgulama Sistemi e- devlet kapısı üzerinden gerçekleştirilerek sizlerin bilgi sahibi olabilmeniz sağlanmaktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Telefon hattınızın son 2 numarasını göremezsiniz buna izin vermez sistem.
   
 3. f

  fatma Yeni Üye

  Nasıl yani sorgulama yapamıyor muyuz?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş