1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mine Koşan Biyografi-Mine Koşan kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Mine Koşan  Kendisinin anlattığı Özgeçmişi

  Babam müzik aşığı beni 5-6 yaşında keşfetmiş Bir kaşiftir! 7 yaşımda babamın teşviki ile müziğe başladım konservatuar eğitimi almayarak kadar ve alınamayacak kadar küçük! Bu yüzden babamın inatçı ve kararlı davranışı vs bana olan sevgisi mikrofonsuz olarak. Brnamik T.V de arşiv bantlarında bu görüntüler mevcuttur.  Türkiye’ye geldikten sonra müzik sektöründe ve müzik’ile uğraşan kişiler tarafından kimi beğendi kimi beğenmedi Senfoni orkestrasının’da eşlik etmiş olduğu Arap sazları eşlığınde ilk Türk kadın sanatçı olarak böyle bir ilke de imzam var.  Daha sonra ülkem adına 2 ayrı konser verdim Geçen yıl 2003 yılının Ağustos ayında müzisyen dostum Cenk Eroğlu aracılığı ’ile Arif Mardin destekli Ertuğrul Ateş ve Maydonoz Show ortak yapım olan Hürrem Sultan projesinden sesimi enstrüman gibi kullanarak Under Ground ve Türk Ezgileri sentezi ile etnik rüzgarlar bütünleşti ve sahnelendi.  Amerikada’da sahnelenebileceği düşüncesi var. Bu arada müzikleri yukarıda da belirttiğim gibi Rock mızığı en güzel şekilde yorumlayan Cenk Eroğlu yaptı.  Sanat hayatımda almış olduğum bir çok ödülüm var 2 altın plak biri 14 yaşında biri 16 yaşında diğer ödüllerim ‘ise Kral T.V müzik ödüllerinden 1994 ve 1995 yıllarına ait 2 ödül.  Yine MGD 1995 senesine ait ödülüm var bir çok plaketlerim.  Müzik aşığı olan ve idealist Mine Koşan yolunda 45-lık olarak 29 – 30 albümüm var.

  Sevgi dolu olmak inançlı olmak benim gönül ekmeğimdir umarım bu sizde fazlasıyla vardır...
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Mine koşan arabeskin tatlı seslerindendir onun hayatını ögrenmek güzel oldu.
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Mine Koşan nereli?
   
 4. A

  Abdullah Yeni Üye

  arabeskçidir onunla ilgili bilgiler için saol...
   
 5. r

  rodali Yeni Üye

  kucukken, henuz ilkokuldayken suslenir puslenir "ben buyyunce meshur olcaam" dermis, muradina ermis aslen ermeni kökenli olduğu söylenmekte
   
 6. H

  Hoca Yeni Üye

  kendisi aslenermeni asıllıdır. asıl adı da hermeine koşandır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş