1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Milli kültür ile ilgili kompozisyon örneği

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Toplumların birliğini, yaşantısını ve ruhunu anlatan Milli kültür nedir, milli kültür hakkında kısa kompozisyon örneği vererek konuyu açıklamak istiyoruz.

  Bir milletin kültürü uzun yıllar boyunca ilk nesilden gelecek olan son nesile aktarılarak oluşmaktadır. Her birey içinde yaşadığı kültürün kurallarını benimseyerek uygulamaya devam eder ve böylece kültürün devamlılığı sağlanmış olur. Milli kültür olmadan bir toplumun var olabilmesi kati olarak mümkün değildir. Çünkü bu inanış, kutlama ve gelenekler hem topluma toplum olma bilinci aşılarken hem de bireyler arasında görünmez bir bağ oluşturmaktadır.
  [​IMG]
  Bir kültürün kendine has yemekleri, kutlamaları ve yaşayış tarzının tümü o kültürün milliliğini belirlemektedir. Kısaca bir kültür ne kadar çok kendine has yani başkası tarafından taklit edilmemiş özgün yönlerini ortaya çıkartabilmiş ise o kültürün milli kültür olduğundan bahsedebiliriz. Hemen hemen her milletin kendine özgü milli kültürleri vardır. Zaten kültür bir toplumun ortak yaşayış kimliğidir ve bu toplumun milli kültürü onun olmazsa olmaz bütün değerlerini kapsar. Milli kültürün devamlılığı toplumun değerlerine olan bağlılığını arttırır ve toplumun dış güçler tarafından parçalanmasını önlemektedir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş