1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mikroplardan Korunma Yolları Nelerdir?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Hijyen sağlık için en önemli noktalar arasında yer almaktadır. Hijyen kurallarına sadık kalındığı sürece mikroplarla baş etme gibi bir zorunluluk meydana gelmemektedir.

  Mikroplardan korunmak amacıyla öncelikle çocuklarımıza model olmalıyız. Özellikle ev ve okulda uyulması gereken hijyen kuralları çocuklara öğretilmelidir. Anne- baba ve öğretmenini model alan çocuk bu kuralları çabuk öğrenebilmektedir.

  Kapalı mekanlardaki tuvaletlerin kapısı açılırken elinize bir mendil alıp açmalısınız. Sifon çekerken de elinize aldığınız bir parça havlu peçete ile işlem gerçekleştirmelisiniz. Toplu alışveriş merkezi gezimi için giriş kapısına paspas koyan alışveriş merkezlerinin uyarı niteliğindeki bu durumunu göz önüne alın ve ayaklarınızı temizledikten sonra içeriye girin.

  Kapalı bir mekan ziyaretiniz sonucunda ellerinizi mutlaka güzelce yıkayın. Özellikle tuvaletlerden çıktıktan sonra el yıkama işlemi ardından kağıt havlu ile kapıyı kapatın.

  Hamama gitme ya da sauna gibi alışkanlıklarınız varsa gittiğiniz yerlerde yıkanma öncesi bu yerlerin temizliğinden emin olmalısınız. Çamaşır suyu ile temizlendiği söylenen bu yerlerdeki her kirin çıkmadığı konusundan emin olmalısınız. Kendi sabun ve şampuanınızı kullanmalı ve buralardan ayrılırken güzelce durulanmalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş