1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Migren İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir ?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Migren Hastalığı İlaçsız Tedavi Edilebilir mi ? , İlaçsız Migren Tedavisi ,


  Migren hastaları için geliştirilen bir yöntem, migrenin ilaç kullanmadan tedavi edilebilmesini sağlıyor. Refleks terapi sayesinde migrenin artık ilaç kullanarak değil, ilaçsız olarak tedavisinin mümkün olduğunu söyleniyor..  [​IMG]  Migren Kafanın arkasında veya şakakta zonklayıcı bir ağrı olarak başlar. Başın bir tarafına ya da tümüne yayılır. Gözlerde başlayıp kafa arkasına kadar uzanan ağrı çubuğu şeklinde yerleşir.Migren Ağrısı boyundan aşağıya omuza, bazı durumlarda vücudun aynı tarafındaki kola veya bacağa vurabilir.

  Migren Ülkemiz’de kadınların yüzde 21.8’ini, erkeklerin yüzde 10.9’unu etkiliyor.Migren Tedavisin'de Refleks terapinin migren hastalığında etkinliği çok yüksek olmakla beraber, tedavi protokolü her hastanın ağrısının lokalizasyonu, şiddeti ve şekline göre değişiklik gösteriyor.Kafanın ön tarafından gelen ağrı safra kesesi meridyeni ile yakın ilişkidedir. Boyundan gelen ağrı ise mesane meridyeni ile ilişkilidir. Hastanın blokasyon alanlarının tespiti ve genel değerlendirilmesinin ardından kişiye özel tedavi planlanır. Uygulama ortalama olarak haftada 2 kere yapılır, tedavinin süresi hastaya göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama 4 seanstan itibaren kişiler rahatlamayı ve atakların şiddetinin azaldığını gözlemlemeye başlar.

  Refleks terapiyi klinik deneyimler ve gözlemler sonucu baş ağrılarının tedavisinde kullanıldığını kaydeden Uzmanlar başağrısı deyip geçilmemesini erken teşhisinçok önemli olduğunu işaret ediyorlar...
   
 2. S

  Sinel Yeni Üye

  Migreni olanlar karanlık ve sessiz ortamları severler
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş