1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mide - Bağırsak Gribi Nedir ?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Kış mevsimi hastalıklarından birisi olan mide ve bağırsak gribi özellikle ekim, kasım ve aralık aylarında görünmeye başlıyor. Tıp diliyle "gastroenterit" olarak bilinen hastalık sudan, dışkıdan ve havadan bulaşabiliyor.

  Yiyeceklerden ve içeceklerdende bulaşabilen hastalık için emin olmadığınız hiçbir yiyeceği yemeyin. Çocuklarınızın ne yediğine çok dikkat edin. Ellerinizin ve yemek yediğiniz yerin temizliğinden emin olun.

  Çocuklarda yaşanabilecek bu hastalık aşırı kusma ve ishale neden olacaktır. Vede bununla birlikte çocuklarda sıvı kaybı açığa çıkar. Aşırı sıvı kaybı çok tehlikelidir ve çocuklar dahil hiçbirinizin susuz kalmamanız gerekir. Aşırı sıvı kaybı organ yetmeliğinden ölüme kadar ilerleyebilir. Sıvı kaybının önüne geçmek için bol bol sıvı alınmalıdır.

  İshal ve kusma dışında ateş ve halsizlikte bu hastalığın belirtilerindendir. Bunlar gibi belirtileri gözlemliyorsanız en kısa zamanda doktora görünmeniz gerekir. Doktor ile görüşmeden kesinlikle ilaç kullanılmamalıdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş