1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mezoterapi ile Zayıflama

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında bora tarafından paylaşıldı.

 1. b

  bora Yeni Üye

  Mezoterapi Zayıflama,
  Mezoterapi ile Zayıflama,
  Karın Mezoterapi ile Zayıflama

  [​IMG]

  Bölgesel zayıflama mezoterapi yöntemi ile nasıl zayıflanır: mezoterapi yöntemi ile deri altına şırınga edilen bir takım bitkisel kimyasallar, kan dolaşımı ve metabolizmayı hızlandırmakta, aynı zamanda da yağ yakıcı termojenik etkiler içermektedir. Bu sayede bölgesel zayıflama gerçekleşmektedir. En çok kalça basen ve karın mezoterapi ile zayıflama için uygun bölgelerdir.


  Günümüzde karboksiterapi ile birlikte selülitin en geçerli tedavisi olarak kabul edilen Mezoterapi;

  * Bölgesel kan akımını ve lenf akımını arttırır,
  * Enjekte edilen ilaç kokteyli sayesinde, orta derinin üzerine hapsolmuş ve vücut tarafından kullanılamayan yağ hücreleri, serbestleşip dolaşıma katılır,
  * Portakal kabuğu görüntüsünden sorumlu olan fibröz sert bağların kopmasına neden olur,
  * Lenfatik drenajı arttırır.  Mezoterapi nasıl yapılır

  mezoterapi tedavisi, Mezoterapi tabancası ile hafifçe deri altına batırılacak olan mezoterapi iğnesi denen özel ve ince kanüller ile gerçekleştirilmektedir. Çok ince ve cildin hemen altına saplanan bu kanüller, içerisinde aromaterapik bir takım bitkisel şifa maddeleri içermektedir.

  Mezoterapi tedavisi, son zamanlarda ülkemizde özellikle metropol kentlerde oldukça yaygınlaşmaya başlamış bir bölgesel zayıflama,çatlak tedavisi, saç bakımı ve cilt gençleştirme yöntemidir. Ülkemizde mezoterapi merkezleri ve mezoterapi uygulaması yapan hastaneler en fazla istanbul, ankara, izmir adana antalya bursa eskişehir, mersin gibi büyük şehirler ile bakırköy, bağdat caddesi, etiler, nişantaşı, şişli gibi istanbul un ünlü semtlerinde yoğunlaşmaktadır. Atrık mezoterapist adı verilen ve mezoterapi yapan kişiler mezoterapi derneği adı altında dernekleşmeye varan çalışmalar yapmaktadır.

  Bu durum da mezoterapi bölgesel zayıflama ve cilt bakımı tekniğinin ne derece tuttuğunu gözler önüne sermektedir. Mezoterapist olabilmek için mezoterapi eğitimi adı verilen bir mezoterapi kursu eğitimi sürecinden geçmek ve mezoterapi sertifikası almak gerekmektedir.

  Alıntı
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  Mezoterapi ile zayıflamaya tamamen inanıyorum. Çevremde bu yöntemle zayıflayan kişiler mevcut
   
 3. A

  Abdullah Yeni Üye

  Bence böyle şeylere hiç gerek yok madem zayıflamak mı istiyorsunuz mutlaka her gün spor yapın ve de spordan sonra 15 -20 tane mekik çekin bence zayıflamak mümkün ben denedim 3 günde 2 kilo verdim...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş