1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Meyveli Sütlerimiz; “Kedi yavrusu süt içiyor.” konulu drama; “En ilginç süt kutusu nasıl yapılabilir

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Serbest Zaman:


  Kakaolu, muzlu, çilekli, sade süt kutularını öğretmen açar. Çocuklar sütleri bardaklara boşaltmaları için yönlendirilir. Her çocuk, sevdiği sütün reklâmını yaparak arkadaşlarına anlatır. Çocukların dikkatleri sütlerin kokusuna çekilir. Çocuklar istedikleri sütleri içmeleri için teşvik edilir. İsteyen çocuklar sütleri karıştırarak farklı tatlar elde etme denemeleri yaparlar. Sonra çocuklar etkinlik köşelerine yönlendirilerek serbest oynamalarına fırsat verilir.


  Drama:  “Kedi yavrusu süt içiyor.” konulu drama yapılır.


  “Kedi yavrusunun karnı acıktı. (Karın gösterilir.) Etrafta dolanmaya başladı. (Etrafta kedi öykünmesi yapılarak dolanılır.) Miyav miyav ses çıkardı. Sahibi sesini duydu. Onun önüne süt koydu. Kedi sütten içti içti. (Kedinin süt içinin öykünmesi yapılır.) Sahibi yeniden koydu o yine içti. Karnı kocaman olmuştu. (Karın gösterilir.) Uykusu geldi. Sobanın yanında uyudu. (Yere uzanılır.) Birden bir fare sesi duydu. Koştu onu hemen tuttu. Çünkü süt içtiği için çok güçlü olmuştu.” (N. Şirin)


  Sanat:


  “Boş süt kutularından farklı neler yapılabilir?” sorusu sorularak serbest zamanda ortaya çıkan boş süt kutularından özgün şeyler çalışmaları için çocuklar yönlendirilirler.

  Çocuklara “En ilginç süt kutusu nasıl yapılabilir?” sorusu sorularak konu hakkındaki görüş ve düşüncelerini anlatmalarına fırsat tanınır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş