1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mevsimlerin Farklı Özellikleri

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Mevsimlerin birbirinden farklı özellikleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunu anasınıfı öğrencilerine anlatırken aşağıdaki etkinlik çeşitliliklerinden faydalanabilirsiniz. Sanat etkinliği çeşitliliği olsun diye aşağıya eklediğim resim görsellerine de göz atabilirsiniz. Resim görselleri içerisinde yer alan mevsimlerin farklı özellikleri ve nasıl göründüğü ile ilgili sanat etkinlikleri yapabileceğiniz konusunda farklı fikirler edinebilirsiniz.

  Serbest Zaman- Türkçe:


  Öğretmen çocukları selamlayarak karşılar. Sonra “Çocuklar bugün sınıfımızda resimleri olan mevsimler bize misafirliğe gelecekler. Onlar bize kendilerini anlatacaklar.” der. Sonra mevsim resimleri üzerinden iplerle tutturarak (ipli kukla oynatır gibi) konuşturur.

  “Önce ilkbahar gelir. (Öğretmen o esnada imkânları dâhilinde çiçek kokuları spreyini ortama sıkar.

  Çocuklar şu güzel kokuları içinize çeker misiniz? Eğer güzelse alkışlayın. Yağan yağmurlar olmasa çeşmelerden sular akmaz, bitkiler yetişmez, havuza giremeyiz. Yağmurun yağması güzel mi? Güzelse alkışlayalım.” der.

  Öğretmen her mevsimin özelliklerini söyler. Çocukların da alkışlamalarını ister.


  Sanat:


  Öğretmen her çocuktan bir arkadaşının güzel özelliklerini söylemesini ister. Daha sonra o arkadaşının özelliklerini yansıtan resim yapmaları istenir. Çocuklar yaptıkları resmi arkadaşlarına hediye eder. (Çocuklar belli arkadaşlarına yoğunlaşıyorsa kura çekilebilir.)

  anasinifi-mevsimler-kosesi01.jpg DSC03793.JPG IMG_4509.JPG kmevsimiur2.jpg mevsim-grafiği-beyhan.jpg z-9.jpg
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş