1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları Nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Metabolizmayı hızlandırmanın yollarını genellikle kilo problemi yaşayan kişiler araştırmaktadır. Dünya'nın her yerinde kilo derdi olanlar arasında yer alıyorsanız size vereceğim önerilere kulak vererek metabolizmanızı hızlandırma tercihinde bulunabilirsiniz.

  *Hiçbir şey yapmasak bile vücudumuz sürekli olarak kalori yakmaktadır. Kalori yakımınızı spor yaparak değerlendirmeniz durumunda kas yaparsınız ve böylelikle metabolizmanız hızlanır; çünkü kaslar vücudunuzdaki yağlardan daha çok kalori yakmanızı sağlamaktadır.

  *Egzersiz yapıyorsanız egzersizlerinizi arttırmanız durumunda metabolizma hızınızı da otomatik olarak arttırmış olursunuz. Hafif egzersiz yaparken mutlaka kendinizi zorlayacak egzersizlerde yapabilirsiniz.

  *Gün içinde içeceğiniz 2 fincan sütsüz, kremasız ya da şekersiz kahve tüketiminiz sayesinde fazladan 50 kalori yakımına davetiye çıkarmış olacaksınız.

  *Yeşil çay ya da kokulu siyah çay tüketimlerinde bulunmalısınız.

  *Yoğun yani sıkı diyet uygulamalarından uzak durmalısınız.

  *Gün içinde ne kadar çok hareket ederseniz o kadar çok kalori kaybedeceğinizi de asla unutmamalısınız.

  *Az yağlı süt ürünleri ya da protein yoğunluklu bir öğün tüketimi ile daha fazla kalori yakabilirsiniz. Aynı zamanda öğünlerinizi baharatlandırarak da metabolizmanızı hızlandırmaya katkıda bulunabilirsiniz.

  *Gün içinde her 3 ya da 4 saatte bir küçük atıştırmalıklar tercih ederek daha fazla kalori yakımında bulunabilirsiniz.

  *Normalde içtiğiniz su miktarından daha fazla su için; böylelikle metabolizma hızınızla beraber kalori yakımınızı da arttırabilirsiniz.

  *Soğuk meşrubat ya da su içerek daha fazla kalori yakarsınız. Bu gerçeği göz önüne alarak her zaman soğuk su tüketimi tercihinde bulunabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş