1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mersin'de görülmesi gereken yerler

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Akdeniz bölgesinin kültürel ve doğa manzaralarının en güzel yansımalarından olan İçel ilinde kumsal ve doğa iç içe geçmiştir.. Mersin merkezden başlayarak Anamura kadar girilebilecek denizin yanı sıra yaylaları ve antik yapıları ile Mersin çok değerli kültürel mirasa sahiptir..

  İncekum,akkum, akkuyu, Kızkalesi, erdemli, Susanoğlu silifke sahillerini mutlaka ziyaret etmeli ve bu bölgelerde isimsiz koylarda denizin tadını çıkarmalısınız. Cennet Cehennem'den inerken karşınıza Narlıkuyu gelecektir buranın denizi ve yemekleri harikadır.

  Mersinde bir çok vadi mevcuttur Doktorun yeri diye tabir edilen bölgeyi gezebilir, Gözne sapağından çağlarca Suntarus da balık yiyebilirsini buradaki yaylalara çıkabilirsiniz.

  Kızkalesi Mersin için simge yerlerdendir mutlaka ziyaret ediniz. Tarsus ashabı kef ve Tarsus şelalesi mutlak görülmeli. Mersinin astım mağaraları meşhurdur.. Silifke kalesine gidebilir yaylalardan Silifke'nin meşhur keçi yoğurduğunu yiyebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş