1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Memur ve emekliler ne kadar zam yapılacak?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  2014 Yılına girmeden önümüzdeki ay temmuz ayı memur ve emeklilere zam yapılacak peki ne kadar zam alacak bu iyileştirme nasıl yansıyacak?

  SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri ve 2.7 milyon memur Temmuz ayında maaşlara yapılacak zammı bekliyor. Emekliler Temmuz zammından umutlu olduklarını belirttiler.
  [​IMG]
  Memur ve Emeklilerin maaşları ilk 5 aylık enflasyon, artışın yüzde 3.21 olacağını yönünde seyretmekte. Yapılan bu zammın oranı Temmuz ayının başında açıklanması bekleniyor. Bununla birlikte Haziran enflasyonuna göre netleşeceği bildirildi. Memurların ve memur emeklilerinin maaşı Temmuz ayında yüzde 3 artış gösterecek. Yine ek olarak, ilk 6 aylık enflasyon %3'ü aşmış olursa buna istinaden bir de enflasyon farkı memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yansıyacak.En düşük memur emeklilerinin maaşı şu an bin 86 lira temmuz ayında bu maaş rakamı bin 119 lira oluyor.Türkiye İstatistik Kurumu 2013 yılının ilk 5 ayında gerçekleşen TÜFE artış oranınını yüzde 3.21 olarak açıkladı.2013 Haziran ayında çıkacak enflasyon rakamlarına göre memur emeklilerinin zam oranı daha da artacağa benziyor.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş