1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Melek Balıkları ve Özellikleri

Konu, 'Akvaryum' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Melek balıkları akvaryumda yaşayan bakımları son derece hassaslık isteyen balıklar arasında yer almaktadır. Akvaryum ısısının yaklaşık 25- 26 derece olması gerekmektedir.

  Çeşme suyunda yaşayabilen bu balıklardan alıp bakmak istiyorsanız akvaryum içerisine sert bitkiler yerleştirerek renklilik katabilirsiniz. Bu balıklar bitkiyi sevdikleri için yumuşak yapraklı bitkileri yerler ve süs olarak seçtiğiniz bitki türleri hazırladığınız akvaryuma ertesi gün baktığınızda yok olmuş olabilmektedir. Melek balıkları yaklaşık 6- 8 cm olunca yumurtlamaya başlarlar.
  [​IMG]
  Küçükken cinsiyetleri anlaşılmayan bu balıkların gövdesinden aşağı ve yukarı inen yüzgeçleri ile beğeni kazanmaktadırlar. Balıkların şekilleri yuvarlak görünümlüdür. Hareket kabiliyetleri yüksektir. Normal ve düz yüzgeçli kuyrukları olmasına rağmen kanatları kısadır. Bu balıkları canlı yemlerle besleyebileceğiniz gibi kuru yemlerle de besleyebilirsiniz. İyi bakım ile uzun süre yaşayabilen bu balıkların su değişim zamanlarını aksatmamanız gerekmektedir. Bu balıkları çok rahatsız ederseniz akvaryumun bir köşesine gizlenerek strese girebilirler. Kimi zaman yem yememe gibi durumlarla bile karşı karşıya kaldığınız olabilir. Genç melek balıkları akvaryumda sürü halinde dolaşırken cinsel olgunluk dönemlerinde kendilerine bir eş seçtikleri zaman akvaryumun bir köşesinde çiftleşebilirler.
   

  Ekli Dosyalar:

  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Eylül 2015
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Melek gibi balıklar :) akvaryumda balık beslemek ayrı bir keyif veriyor insana.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Cok hos duruyor bu baliklar :) Eskiden vardi akvaryumum, baliklarim. Cok guzel ve ruh acici bi olay, hic unutmam 1'de kaplumbaga almistim bir baktim baliklari yemeye basliyor :D
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş