1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mekik Çekmenin Kuralları

Konu, 'Her Telden' kısmında Orko tarafından paylaşıldı.

 1. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  En doğru mekik nasıl çekilir? Mekik çekme işleminde vücuda zarar vermemek gerekiyor. En sağlıklı mekik çekme hareketi alet kullanmadan doğal yöntemle yapılandır. Bir çok mekik çekme stilinde hatalar görülmektedir. Sizlere vereceğimiz ip uçları ile doğru mekik çekebileceksiniz.
  dogru mekik çekmek.jpg
  Öncelikle Yumuşak ve düz bir yere varsa egzersiz minderinin üzerine sırt üstü uzanınız. Belinizin altında hiç boşluk kalmayana kadar ayaklarınızı kendinize doğru çekiyoruz. Ayaklarınızın ucu karşıya bakar durumda ve dizleriniz yaklaşık 90 derece bükülü durumda olmasına dikkat edin. Her iki elinizi de başınızın arkasına doğru götürün. 2 eliniz birbirine değmeyecek şekilde, ellerinizle başınıza hafifçe destek olacağınız bir pozisyonda duruyoruz. Şimdi nefes alın, nefesinizi verirken başınızı omzunuzla birlikte ileri doğru hareket ettirmeniz gerekir. Bu işlemi yaparken ellerinizle başınızı yada boynunuzu çekmeden tüm kuvveti karın kaslarınızdan aldığınızdan emin olmalısınız. Vücudunuzun belden yukarısını, karnınızda bir yanma hissedecek kadar yerden yükselmesine izin veriniz. Örnek verecek olursak omuzlarınızı yerden 15-20 cm kadar kaldırmanız sizin için yeterli olacaktır, bu oranı sizde belirleyebilirsiniz. Başınızı ve omuzlarınızı tekrar yere koyarak hareketi tamamlayınız ve sağlıklı doğru mekik çekmenin farkını yaşayın.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş