1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Maşukiyede Nerelere Gidilir?

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında hanife tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hanife Yeni Üye

  Maşukiyede neler yapılır, Siz olsanız Maşukiye De Ne Yapardınız,Maşukiyede nerelere gidilir.

  Maşukiye'de enteresan yerlere gelince. sonbahar gelince yaprakların sararmasını, teker teker yerlere dökülüşünü izlemek diliyorsanız, istanbul'a çok yakın olan maşukiye tam size göre. yemyeşil sık bitki dokusunun içerisine girdiğinizde kendinizi kaybedebilirsiniz. buraya gittiğinizde yapacağınız en iyi şey alabalık vadisinin yukarılarına doğru tırmanmak. tırmanmak dedikse derhal çekinmeyin. lokantaların bittiği yerde toprak yol sizi tırmanmak istediğiniz yere kadar çıkarıyor. yanınızda çocuğunuz varsa da fark etmez. yavaş yavaş tırmanmaya başlıyorsunuz.


  etrafınıza göz gezdirmeyi ihmal etmeyin. çünkü birbirlerinden enteresan yeşil dokunun içerisinde kestane, meşe, gibi ulu ağaçları görebilirsiniz. yolun başında sizi güzel bir sürpriz de bekliyor. dağlardan gelen sulardan oluşturulan şelale yazın etrafına gelenleri serinletiyor. kışın da yağan yağışların etkisiyle daha coşarak sizleri karşılıyor. daha da tırmanmak arzu ederseniz suyun ana toplandığı yere çıkabilirsiniz. burası lokantaların bulunduğu yerden yarım saatlik mesafede bulunuyor. ısteyen burada dinlenip yola devam edebilir. isteyen de dönüşe geçebilir.


  bir başka yürüyüş rotası ise, kartepe yolu. aracınızla, alabalık vadisine girmeden sol taraftan kartepe yoluna girerseniz, istediğiniz yere gidebilirsiniz. yani aracınızı park ettikten sonra. gerçi, aracınızla zirveye kadar da çıkabilirsiniz.
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Maşukiye tam bana göre bir yer diye düşündüm yukarıdaki bilgileri okuyunca. İnşallah Maşukiyeyi görmek kısmet olur.
   
 3. A

  Abdullah Yeni Üye

  Maşukiye çok güzel bir yer yukarıdaki bilgileri görünce Maşukiyeyi görmeyi çok isterdim...
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Soğuksu ve Çınarlı mahallelerini gezmelisiniz çünkü başka mahalle yok :) Maşukiye'nin kuzeyinde Sapanca Gölüne gidebilir, Güneyinde Kartepe ve Samanlı dağlarına çıkabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş