1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Masallar Çocuklar İçin Neden Önemlidir?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Çocukları eğitirken aynı zamanda da eğlendiren masallar çocuklara iyiyi, doğruyu ve güzele yöneltmektedir. Çocuklara dış dünya konusunda bilgi verici niteliği bulunan masalların aynı zamanda çocuklar üzerinde hayal gücünü geliştirici özelliği de bulunmaktadır. İyilerin ödüllendirileceği, kötülerin ise ceza bulacağını gösteren masallar ana dilini düzgün kullanabilme becerisini kazanmada da son derece etkili sonuçlar alma konusunda çocuklar için en önemli yardımcı işlevini üstlenmektedir. Hele bir de masal okurken bazı noktalara dikkat etmeniz durumunda masalın çocuklar üzerindeki önemi yadsınamamaktadır.

  *Masallar sayesinde çocuklar kendileri ile vakit geçiren kişilerle sıcak bir ilişki içerisine girip; sanat- eğitim içeriğine sahip harika zaman geçirebilme fırsatını değerlendirebilirler.

  *Çocukların tekrarlayan olaylardan hoşlanıyor oluşu anne ve babanın da ona aynı masalı her akşam istediği zaman okuyuşu sonucunda onu mutlu edebilmektedir.

  *Mutlu son ile biten masallar sonucunda çocuk hayata daima olumlu tarafından bakması açısından da fayda sağlayıcı niteliğe sahiptir.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Çocuklara anlatmış olduğunuz hikayeler onların iç dünyasında canlıdır ve bir kişilik olarak algılanır.
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Çocuklar hikayeleri kendi iç dünyalarında en farklı yorumlayan bireylerdir.
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bu konu sayesinde ögrenmis oldum. Emeginize saglik.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş