1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Marmara Depremi Ne Zaman Olacak?

Konu, 'Haberler' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Büyük İstanbul Depremi Ne Zaman Olacak
  Marmara Depreminin tarihi
  Araştırmacılara göre Marmara depreminin zamanı


  Norveçli deprem profesöründen şok açıklama, Prof. Jens Havskov Büyük Marmara depreminin tarihini verdi..
  Norveç Bergen Üniversitesinden Prof. Dr. Jens Havskov 30 yıl içinde asıl büyük depremin Marmara Bölgesinde meydana gelebileceğini açıkladı.

  [​IMG]
  Erzurum Atatürk Üniversitesinde Neden Büyük Depremler Tahmin Edilemiyor adlı Konferansa katılan Norveç Bergen Üniversitesi Jeodinamik Enstitüsünden Prof. Dr. Jens Havskov korkutucu açıklamalarda bulundu.
  Van'dayaşanan depremin Türkiyede belirlenen fay hatları dışında bir fay hattının kırılması ile gerçekleştiğini ifade eden Havskov, fay hattının yüzeye ve yaşam alanlarına yakın bir yerde kırıldığı için şiddetinin yüksek olduğunu dile getirdi.

  Prof. Dr. Jens Havskov, konferansta 99 depreminin ardından Marmara fay hattının küçük kırılmalar yaşadığını büyük kırılmanın ise 30 yıl içerisinde gerçekleşeceğini dile getirdi. Depreme dayanıklı evler konusunda insanları uyaran Havskov, Gerçekleşmesi beklenen bir deprem için hazırlıklı bulunulması gerekir yoksa bu kez yaşanacak Marmara depremi daha büyük kayıplara neden olabilir diye konuştu. Marmara depremi ile ilgili İstanbul hazır olmalı dedi.

  (İHA)
   
 2. E

  Esram Yeni Üye

  Allah vatanımızı milletimizi her bir karış toprağını depremden korusun
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş