1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Manikür Pedikür Aletlerinin Seçimi?

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında buket74 tarafından paylaşıldı.

 1. b

  buket74 Yeni Üye

  Manikür Pedikür Aletlerinin Seçimi?  Manikür ve pedikür için kullanılan ana malzemeler direk tırnağa resim basabilen bilgisayarlı tırnak yazıcı larından tutun da özel şablonlarla baskı yapan cihazlara kadar değişik ürünler piyasaya girmiştir.

  Bizim üzerinde duracağımız konu Tırnak şekillendirmede kullanılan aletler olacaktır.

  Et pensi tırnak çevresindeki etleri temizlemek için kullanılan küt uçlu bir penstir. Et pensinin uçlarının çok iyi ve kaliteli şekilde bileylenmiş olması gereklidir. İyi bileylenmeyen et pensleri can acıtır ve çalışma esnasında performans vermez.

  Et penslerinin yapısı ele göre ve kullanan göre farklılık gösterir. Bazı kullanıcılar ince küçük ağızlı pensleri severken bazı kullanıcılar daha büyük ve küt ağızlı olanlar ile çalışmayı tercih etmektedir. Burada tercih kişinin el yatkınlığı ve rahatlığı olacaktır.

  Et pensi ağzı kapandığında hiç ışık sızdırmamalı çok yumuşak makaslarda da zamanla gevşeklik ortaya çıkabilmektedir.

  2 makas arasında yay vazifesi gören ve kapalı ağzı açan yaylı penslerden kaçınılmalıdır. Kontrol tamamen kullananda olmalıdır. Nizami pens tutuşuna riayet edilmeli elin tüm parmakları ile kontrol sağlanmalıdır  Tırnak makası et pensine göre daha büyük ve hantal yapıdadır. Tırnak makasları için de biley çok önemlidir. Tırnağı bir kere de keskin bir hat ile kesebilen tırnak makasları tercih edilmelidir. Çelik malzeme ve kalite tırnak makasında da çok önemlidir.

  Bir pensin iyi bileylenmesi için iyi bir biley ustası kadar malzemesi de çok önemlidir. Kuaför makasları ve manikür takımlarında kullanılan çeliğin kalitesi son derece önem arzeder. Özellikle Japon çeliği ve Alman çeliği dünyada bu konuda ün kazanmışlardır. Japon makaslarının astronomik fiyatlarına göre Alman makasları daha iyi bir fiyat performans oranına sahiptir.

  Manikür Takımı alırken özellikle orjinal Alman Solingen olmasına özen gösteriniz. Ancak elbette her solingen makas ya da pens iyi olacak diye bir durum söz konusu değildir. Solingen Almanya da çelik endüstrisinin gelişmiş olduğu bir yerdir. Solingen Makas bu bölgedeki imalatçıların makaslarına verilen genel bir niteliktir. Solingen Makasların bir çok çeşidi ve markası mevcuttur. Ama biz size iyi bir performans için solingen penslerin cobalt serilerini önermekteyiz. Son derece hafif ergonomik ve iyi bilenen bu seri beklentilerinizi karşılayacaktır.
   
 2. A

  Abdullah Yeni Üye

  manikür petikür malzemeleri çok kaliteli olmalı...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş