1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  *Makyaj uygulamaya başlamadan önce cildiniz iyice temizlenmelidir. Ardından cildinize nemlendirici sürmelisiniz. Temiz ve nemli bir yüzde makyaj daha uzun süre kalmakta ve makyaj uygulaması daha kolay gerçekleşmektedir.

  *Makyajı doğru şekilde uygulamak için doğru makyaj malzemelerini almanız gerekmektedir. Fırça, iyi bir kaş maşası gibi makyaj malzemeleri makyajın doğru ve etkili bir şekilde uygulanmasında en önemli yardımcılarınız olacaktır. Fırçaları kullanmadan önce her bir fırçanın yıkanmış olduğundan, iyice temizlendiğinden ve gece açık havada kurutulduğundan emin olmanız gerekmektedir. Böylelikle daha önceki makyaj uygulamasında kullandığınız renklerin karışmamasına ve arzuladığınız görüntünün bozulmamasını sağlamış olursunuz.

  *Doğal cilt tonunuzdan sadece bir ton açık kapatıcıları tercih etmeli; kapatıcıyı gözlerinizin altına, pürüzlerin bulunduğu bölgelere ve çatlak kılcal damarlar nedeniyle kızarmış olabilecek burnunuzun yan bölgelerine uygulamalısınız. Yağlı bir görüntüyü önlemek için kapatıcıyı fondötenle iyice karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonra fondöteni yüzünüzün her tarafından gerektiği şekilde uygulamalısınız.

  *Uzun süreli etki gösteren bir makyaj uygulamak istiyorsanız fondötenin üzerine hafif bir pudra sürmelisiniz.

  *Eğer kaşlarınızı çok açık renkse pudralı kaş farı kullanın ve doğal olmayan bir görüntüye neden olabilecek kaş kalemlerinden uzak durun. Eğer kalın, koyu renkli ve düzgün şekilli kaşlarınızı varsa, kaşlarınızı düzeltmek için şeffaf bir jel maskara veya kaş jeli kullanın.

  *Sıra göz farı uygulamasını öğrenmeye geldiğinde göz farı uygulamalısınız. Göz makyajında temel kural göz kapağının alt kesimlerinde daha koyu tonları, göz kapağının kırıştığı orta bölgede orta koyuluktaki tonları ve kaşların hemen alt kısmındaysa açık tonları kullanmaktan geçmektedir.

  *Doğal bir günlük görünüş için açık kahverengi bir göz kalemi kullanmalı; göz kalemini alt ve üst göz kapaklarınıza uygulamalısınız. Gece için daha canlı bir görünmek için daha koyu tonlardaki göz kalemlerini tercih etmelisiniz.

  *Makyaj uygulamalarında gözleri daha ön plana çıkarabilmek için maskara kullanmalısınız. Üst kirpiklerinizi 5 dakika kadar kıvırmalı; ardından kahverengi ya da siyah maskara sürülmelidir. Aynı işlem alt kirpiklere de uygulanır. Son olarak da maskaranız kuruduktan sonra üst kirpiklerinizi bir kez daha kıvırmalısınız.

  *Aynanın karşısında gülümseyerek elmacık kemiklerinizin üzerine allık uygulamalısınız. Ardından allığı fırça yardımıyla cilt renginizle hafifçe karıştırmalısınız.

  *Son olarak seçtiğiniz ruju ya da dudak parlatıcısını uygulayın.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş