1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Makyaj Temizlemenin İncelikleri

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Naime tarafından paylaşıldı.

 1. N

  Naime Yeni Üye

  [​IMG]  Güzel bir cilt için makyaj ne kadar önemliyse makyajı temizlemek de bir o kadar önemlidir. Makyajın ciltte oluşturacağı olumsuz etkilerden korunmak için makyaj temizliğine dikkat etmeli, cildimize zarar vermeden makyaj temizliğini yapmalıyız.


  Peki, makyajımızı temizlerken dikkat etmemiz gereken noktalar neler? İşte makyaj temizlemenin püf noktaları…

  - Makyaj temizleyici kremi yüzünüze ve boynunuza kalınca bir tabaka halinde sürün.


  - Yüzünüzün ortasından başlayıp, daireler şeklinde sürerek temizleyicinin dokulara işlemesini sağlayın.


  - Alından başlayın, burnun başladığı yerden şakaklar yönünde dairesel hareketlerle saçların başladığı yere kadar yükselin. Daha sonra dudağın üstünden kulak memesine kadar bu işlemi sürdürün.


  - Boyun için de aynı şekilde, ortadan başlayıp iki yana doğru, ilk önce boynun başladığı yerde, ardından köprücük kemiğinin hemen üstünde aynı hareketleri uygulayın. Makyaj temizleyicinin tüm izlerini, makyaj temizleyici bir kâğıtla ortadan kaldırın.


  Temizleme Sütü Kullanmışsanız;

  - Kullanılan makyaj temizleyicinin türüne göre; eğer bir süt kullanmışsanız bir süngerle yıkayarak temizleyin. Eğer kremse pamuk kullanın; bir sabun-krem ya da ikili bir süt uygulamışsanız, bol su ile yıkayın.
   
 2. mine

  mine Yeni Üye

  makyaj temizlemek yapmaktan daha zor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş