1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Makyaj Malzemesi Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Son yıllarda makyaj malzemesi yapımı merdiven altı mekanlarda bile yapılmaktadır. Bu ürünlerin alımı ile cildinizde alerji tarzı belirtilerle kızarıklık ve kaşıntı oluşabilmektedir.
  Makyaj malzemesi seçiminde nelere dikkat edilmelidir?


  *Makyaj malzemesi seçilirken son kullanma tarihine dikkat edilerek alınmalıdır; çünkü son kullanma tarihi geçen makyaj malzemeleri toksik ve alerjik madde üretimi gerçekleştirmektedir.


  *Makyaj malzemesi seçiminde paraben ve sodyum sülfat içeriği bulunmamalıdır. Bu tarz ürünlerde kanserojen madde bulunmaktadır.


  *Makyaj malzemenizde madeni yağ bulunmamalıdır; çünkü madeni yağlar cildin hava ile bağlantısını kesmektedir. Bu da ciltte kist ve yağ tabakası oluşumuna neden olmaktadır.


  *Başkasının kullandığı makyaj malzemeleri kullanılmamalıdır, bu ürünler ciltte enfeksiyon oluşumuna neden olabilir.


  *Cildiniz alerjiye yatkınsa ürün alımı öncesi testten geçerek ürün alımı tercihinde bulunmalısınız.


  *Makyaj malzemelerinizin bozulduğunu anlamak için kontrol etmelisiniz. Rimelinizde topaklanmalar varsa; kokusu normal kozmetik ürüne benzemeyen makyaj malzemeleri, ruj- fondötende renk değişimi gibi etkenler bozulma belirtileri olarak bilinmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş