1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Makyaj ile küçük gözleri büyük gösterin

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Küçük gözlerinizden müzdaripmisiniz?, Bunun için canınızı sıkmayın çünkü bir kaç makyaj hilesi ile küçük gözlerinizi büyük göstermek mümkün. Daha büyük görünen gözler için bu kolay hileleri uygulamanız yeterli olacak.

  Göz kenarlarındaki beyaz bölümleri daha belirgin bir hale getirmek için ve bunun yanında parlak gösterebilmek için seçeceğiniz eyeliner ve göz kalemi koyu renkli olmalıdır. Mavi renkte seçeceğiniz bir eyeliner daha başarılı olacaktır. Eyeliner çekerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise göz pınarından başlayarak inceden kalına doğru bir yol çizmenizdir.

  Göz kenarlarınıza uyguladığınız koyu renklerle birlikte göz kapaklarınıza açık renkler seçerseniz gözleriniz daha geniş görünecektir. Kirpiklerinize siyah renk maskara uygulamanızdada fayda var. Daha sonra ise kirpiklerinizin uçlarına göz rengine göre maskara uygulayın.

  Gözlerin büyük görünmesine en etken uygulama ise rimel uygulaması. Hacim veren rimel tercih edin ve mutlaka en dip taraftan en uç tarafa doğru rimeli çekmeye dikkat edin.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bazen bayanlara bakıyorum gözleri zeytin gibi aynı bayana bir gün sonra bakıyorum civciv gibi.. Demek bu tekniği uyguluyorlar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş