1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Mahmut Ak kimdir?

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  İstanbul Üniversitesi rektörü Mahmut Ak İstanbul 1 Haziran 1965 tarihinde Tokat’ta doğdu. İlköğrenimini 1976'da Büyükbağlar Köyü İlkokulu’nda okumuş; 1983'de orta ve lise öğrenimini de Tokat İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra, girdiği İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden 1987 yılında mezun olmuştur. Mezun olduğı yıl bu Fakültenin Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi oldu ve Yüksek Lisansa başladı. “Aşık Mehmed ve Menazırü’l-avalim’i” konulu tezini 1990 yılında tamamladı. Aynı yıl Doktora programına girdi ve “Menazırü’l-avalim (Tahil-Metin)” konulu tezini 9 Nisan 1997 tarihinde savunarak Doktor unvanını almıştır.
  Mahmut Ak.jpg
  YÖK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilmek üzere hazırladığı listede Raşit Tükel'i ikinci sıraya alırken birinci sıraya Mahmut Ak'ı almış ve rektörlük seçimlerinde ikinci defa gerçekleşen bir olayla 2. sıradan giren aday rektör olarak atanmıştır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş