1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Londra 2012 Olimpiyat Meşalesini Kim Yaktı ?

Konu, 'Spor' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Olimpiyat Meşalesini Kim Yaktı ? ,
  Londra Olimpiyatları 2012 Meşalesini Yakan Kim ? ,
  Olimpiyat Londra 2012 Meşalesini Kim Yaktı ? ,


  TÜRKİYE'NİN TARİHİNİN EN BÜYÜK KATILIM HAKKI ELDE EDEN SPORCUYLA KATILDIĞI LONDRA OLİMPİYATLARI MUHTEŞEM BİR AÇILIŞ SEROMONİSİNE SAHNE OLDU.

  Olimpiyat meşalesini genç sporcular yaktı. Her ülkenin temsil edildiği taç yapratlarının yakılmasıyla ortaya muhteşem bir görüntü çıktı.

  LONDRA OLİMPİYATLARI AÇILIŞ SEROMONİSİNİN ASSOLİSTİ ÜNLÜ ŞARKICI PAUL MCCARTHNEY OLDU
  LONDRA OLİMPİYATLARI AÇILIŞ SEROMONİSİ...

  Olimpiyatlara Büyük Britanya 256, ABD 254 sporcuyla katılıyor. Türkiye, 114'ü olimpik 181 sporcuyla tarihinin en büyük katılım hakkını elde etti. Türkiye, olimpiyatlarda temsil bakımından 5. sırada yer aldı.
  Dünyanın en büyük spor organizasyonu olarak kabul gören Olimpiyat Oyunları'nın 30.'su, Londra Olimpiyat Oyunları bugün TSİ 23.00'teki açılış töreniyle başladı. Olimpiyat meşalesini taşıyan isimler arasında Dünya Eski Boks Şampiyonu Muhammed Ali de yer aldı.
  .
  2012 Londra Olimpiyatları CANLI İZLE

  LONDRA OLİMPİYATLARI AÇILIŞ SEROMONİSİ...

  Sanat direktörlüğünü 8 dalda Oscar kazanan "Slumdog Milyoner" filminin yönetmeni Danny Boyle'un yaptığı açılış töreninde, Olimpiyat Stadı'nın içine koyun, at, inek, keçi, ördek, kaz, tavuk gibi çiftlik hayvanlarının yer alacağı örnek bir İngiliz köyü kuruldu.
  Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar kişinin izlediği açılış töreninde 10 bin gönüllü görev yaptı. 27 milyon sterlin harcanarak hazırlanan törende, efsanevi müzik grubu Beatles'in üyesi Paul McCartney'nin de aralarında bulunduğu ünlü sanatçılar sahne aldı.
  Bu arada İngiltere'nin başkenti Londra'da bu akşam yapılan açılış töreniyle başlayan olimpiyat oyunları öncesi, ülke genelinde üç dakika boyunca çanlar ve ziller çalındı.
  Şehrin simgelerinden tarihi saat kulesi "Big Ben" yerel saatle 08.12'de 40 kez çalındı. Olimpiyatların başlamasını duyurmak için sanatçı Martin Creed'in projesi çerçevesinde ayrıca, "Big Ben"in çalınmasının yanı sıra, Birleşik Krallık genelinde çok sayıda kişi çan ve ziller çaldı.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  [video=youtube_share;jLqve80SJnk]http://youtu.be/jLqve80SJnk[/video]

  Sanat direktörlüğünü 8 dalda Oscar kazanan "Slumdog Milyoner" filminin yönetmeni Danny Boyle'un yaptığı açılış töreninde, Olimpiyat Stadı'nın içine koyun, at, inek, keçi, ördek, kaz, tavuk gibi çiftlik hayvanlarının yer aldığı örnek bir İngiliz köyü kuruldu.

  Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar kişinin izlediği açılış töreninde 10 bin gönüllü görev yapıyor. 27 milyon sterlin harcanarak hazırlanan törende, efsanevi müzik grubu Beatles'in üyesi Paul McCartney'nin de aralarında bulunduğu ünlü sanatçılar sahne aldı.

  Şehrin simgelerinden tarihi saat kulesi "Big Ben" yerel saatle 08.12'de 40 kez çalındı. Olimpiyatların başlamasını duyurmak için sanatçı Martin Creed'in projesi çerçevesinde ayrıca, "Big Ben"in çalınmasının yanı sıra, Birleşik Krallık genelinde çok sayıda kişi çan ve ziller çaldı.

  Başbakan Erdoğan da töreni izledi

  Londra'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Olimpiyat Stadı'ndaki açılış törenini izledi.
   
 3. M

  Misafir Misafir

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş