1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Lobut Devirmece ve Kırmızıyı Vur Oyunu

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Öğrencilere küçük boy pet şişeler ve içlerine doldurmak için kuru fasulye ve nohutlar gösterilir. Bunlarla neler yapabileceğimiz sorulur. Her öğrencinin cevabı dinlendikten sonra hep birlikte pet şişelerin içine kuru fasulye ve nohutlar doldurulur. Çalışma bitiminde öğrenciler yaptıkları faaliyet ile serbestçe oynarlar.

  Oyun sonunda tamamlanan lobutlarla birlikte bahçeye çıkılarak Lobut Devirmece oyunu oynanır.

  Öğrenciler 2 ya da 3 gruba ayrılır. Her grup için skor çizelgesi öğretmen tarafından tutulur. Her grup kendine bir isim bulur. Öğrencilerden 5-6 adım uzağa daireler çizilir ve her gruptaki öğrenci kendi dairesine lobutunu koyar. Öğrenciler sıraya girerler. En öndekilere birer adet top verilir. Öğretmenin başla komutu ile her grubun başındaki öğrenci elindeki topu atarak dairelerin içindeki lobutları devirmeye çalışır. Devrilen lobutlar öğretmen tarafından yazılır. Topu aran öğrenci grup dışına ayrılır. Oyun bu şekilde öğrenci bitene kadar devam eder. Oyun sonunda her turda devrilen lobut sayısı öğretmen tarafından toplanarak en çok lobut deviren grup alkışlanır. Oyun öğrencilerin ilgi ve istekleri doğrultusunda devam ettirilir.

  Hazırlanan lobutların bazıları kırmızı el işi kağıtları ile diğerleri ise beyaz el işi kağıtları ile kaplanır. Kırmızıyı vur oyunu oyun kuralları ile birlikte oynanır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş