1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Liselere yeni düzenleme getirildi

Konu, 'Haberler' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

1. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Liselere yeni düzenleme getirildi. İşte liselerde yapılan değişiklikler.

1- Orta öğretim kurumlarına devam zorunluluğu getirildi. Özürsüz devamsızlık 10 günle sınırlandırıldı, özürlü özürsüz toplam devamsızlık ise 45 günle sınırlandırıldı.

2- Başarı puanı 45'ten 50 puana yükseltildi Lisedeki öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesine yönelik puanlar yenilendi.

3- Ortalama yükseltme sınavları kaldırıldı, komisyon marifetiyle yapılan sorumluluk sınavları ise ilgili dersin öğretmeni tarafından yılda 2 kez yapılacak.

4- Sınıf bazında başarısız ders sayısı en fazla 3 olanlar sorumlu olarak dersten geçebilecekler.

5- Lise eğitimine devam eden 18 yaşını dolduran öğrencinin kaydı silinecek.

6- Ayrıca Öğrencilerin kabul etmedikleri sınav notlarına itiraz hakkı tanınacak.

7- Çeşitli nedenlerle örgün orta öğretimle ilişiği kesilen öğrencilerin açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesine yönlendirilecekler.

8- Lisede okurken evlenenlerin liseye kaydının yapılmayacak Açık Lise ya da Açık Meslek Lisesine gönderilecekler.

Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş