1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Lise son sınıf öğrencilerine rapor izin süresi hakları

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

 1. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Son sınıflarda devamsızlık ve rapor alma çok olur buna göre ;

  Lise son sınıf rapor izin süresi hakları, lise öğrencisi öss çalışmak için izin hakkı, 2010 lise öğrencisi raporlu gün sayısı, meb lise 4 öğrencisi izin tasarısı, lise son izin hakkı

  Milli Eğitim Bakanlığından lise son sınıfta okuyan öğrencilere 25 gün izin müjdesi..

  MEB üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencilerinin sahte sağlık raporları ile uğraşmaması için devamsızlıkta rapor yerine velinin yazılı başvurusunu yeterli saydı.

  Halen 20 gün özürsüz, 25 gün de rapor alarak özürlü devamsızlık yapabilen lise öğrencileri artık 25 günlük özürlü devamsızlıkları için de rapor almak zorunda olmayacak.
  Sadece lise son sınıf öğrencilerine verilen bu imkanla ''öğrenci velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde beyan edeceği süre'' de özürlü devamsızlıktan sayılacak.
  Ancak özürlü ve özürsüz devamsızlık süresi 45 günü yine geçemeyecek.

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu dün ‘özürlü devamsızlık’ konulu illere bir genelge göndererek uygulamanın detaylarını bildirdi. Genelgede Bakan Çubukçu, ‘ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören son sınıf öğrencilerinin yıl boyu yoğun bir çalışma temposu göstererek ÖSS’ye hazırlandıklarını’ kaydetti. Öğrencilerin ’sınav streslerinin azaltılması, derslere motivasyonlarının sağlanması ve sınavlara psikolojik olarak daha rahat girmelerini’ amaçladıklarını vurgulayan Nimet Çubukçu, “Bu yıla mahsus olmak üzere yönetmelikte belirtilen özürlerin yanı sıra öğrenci velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde beyan edeceği sürenin de özürlü devamsızlıktan sayılması, öğrenci ve velilerine moral kazandıracaktır.” dedi.

  Benzer bir genelge geçen sene nisan ayında da yayınlanmıştı. Bu sene üniversite sınavlarının iki aşamalı olması ve birinci basamak sınavının (YGS) nisan ayında yapılacak olması nedeniyle öğrenciler ‘rapor’ telaşına erken düşmüştü. Bakanlık da geçen seneki genelgesini bu sene erkene aldı ve öğrencileri rahatlattı.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  2011 rapor durumunda bir güncelleme söz konusumudur?
   
 3. A

  Abdullah Yeni Üye

  okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde beyan edeceği süre'' de özürlü devamsızlıktan sayılacak....
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş