1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Leonardo Da Vinci'nin Yazdığı Kitaplar

Konu, 'Kitap Köşesi' kısmında Mahmut Hoca tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mahmut Hoca Yeni Üye

  Leonardo Da Vinci Kitapları nelerdir?
  Leonardo Da Vinci nin yazdığı kitaplar
  Leonardo Da Vinci nin yazmş olduğu bilinen bir kitabı yoktur.Çalışmalarını bazı defterde toplamıştır..

  Leonardo'nun Defterleri
  Leonardo'nun defterleri temel olarak 4 farklı konuda yazılmıştır: mimari, mekanik, resim ve insan anatomisi. Bu defterler, farklı boy ve tipte birbirinden bağımsız kağıtlardan oluşmaktadır ve ölümünden sonra dağılmış olmalarına rağmen, günümüzde Louvre, Biblioteca Nacional de España, Milano'daki Biblioteca Ambrosiana, ve British Library gibi büyük kolleksiyonlarda bulunmaktadır. Codex Leicester adı verilen defter, Leonardo'nun özel bir kolleksiyonda bulunan tek büyük bilimsel çalışmasıdır, ve şu anda Bill Gates'e aittir.

  Ayrıca Leonardo, Milano döneminde matematikle de uğraştı ve İtalyan matematikçi Luca Pacioli’ye "Altın Oran Üzerine" adlı yapıtını yazmada yardım etmiştir.

  [​IMG]
   
 2. M

  Muhibbi Yeni Üye

  insanligin ona ne kadar borclu oldugunu ifade etmek icin kelimem yok. yalniz eminim ki icat ettigi onca seyin arasinda topuklu ayakkabinin tam bir fenomen olacagini, tum insanlik tarihinin hayatini boyle degistirecegini dusunmemistir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş