1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Lenf drenaj

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında canygirl tarafından paylaşıldı.

 1. c

  canygirl Yeni Üye

  Lenf drenaj ilk olarak 1932 yılında Cannes şehrinde uygulanmış. Danimarkalı masaj terapi uzmanı Dr. Emil Vodder bu teknik ile hastalarının kronik soğuk algınlıklarını hafifletmeyi ve boyunlarındaki yoğun lenf düğümlerini yumuşatmayı başarmışlar. Bu masaj uygulamasıyla lenf akisi hızlanıyor.

  Lenf sıvısı ise enfeksiyonlarla savaşan "lenfosit" adı verilen hücreler içeriği ile bedenin hastalıklar ve enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olan bağışıklık sisteminin önemli bir bileşenidir. Lenf sistemi böbrek şikayetleri veya virüslü enfeksiyonlar mevcut ise bir doktora danışılması gerekir.

  Tui Na

  Bu eski Çin masaj teknigi ile vücuttaki blokaj'ların giderilmesi ve düzenli bir enerji akışının sağlanması amaçlanıyor. Tui Na tekniğinin M. 0. 500 yıllarında uygulandığına

  ve Thai masajı veya Shiatsu gibi teknikleri etkilediğine inanılıyor. Günümüzde ise Çin'de geleneksel tıp okullarında öğretilen ve hastanelerde yapılan masaj yağlar veya pudra kullanılıyor.

  Tui Na masaji kaslar hassas kemikleri veya kalp ile ilgili problemleri olan kimselerde uygulanmaması gerekiyor.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  lenf drenaj pudrasi ücreti hakkında bilgi?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş