1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Lego Şekerler

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

  1. Hayal Gemisi

    Hayal Gemisi Yeni Üye

    Öğretmen sınıfa elinde içi Legolarla/şekerlerle dolu bir sepetle girer. Sepetini çocukların önüne getirerek sınıftaki tüm çocuklara şekerlerinden ikram eder. Çocuklar sayarak Lego/şekerlerden alırlar. Öğretmen “Size dağıtmadan önce sepetimdeki şekerler az mıydı yoksa çok muydu?” diye sorar. Çocuklardan cevap aldıktan sonra sepetimde kalan şekerlere bakın ne kadar azalmış, sizce de öyle mi?” der. Öğretmen cevap alınca çocuklara önlerindeki Lego/şekerleri tekrar saymalarını söyler. Lego/şekerlerini sayan çocuklara “3 şekeri yedikten sonra sepetime atın” der. “Bu aşamada gerçekleşince şimdi önünüzde şekerler azaldı mı çoğaldı mı?” diye sorar. Lego/şekerlerin hepsi yenerek sepete atılır.

    Bu oyun sayma etkinliklerinde ve şarkı ile şeker toplama yarışı etkinliklerinde rahatlıkla oynanabilir. Oyun oynatacaksanız siz de bloklardan şekerler yaptırarak oyun oynatabilirsiniz.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş