1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Lazerle Epilasyon yaptırmak caiz midir?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Lazer uygulaması yapılacak yerler ve bu durumun sağlık için mi yoksa keyfi olarak olması mı önemlidir. Gental bölgeye lazer epilasyon yapılması hakkında konuşacak olursak. Şayet tıbben o bölgeye lazerle müdahale edilmesi gerektiği belirtilmiş ise Dinen bir sıkıntı yoktur. Ancak yine Hadislerden ve alimlerin aktardıklarına göre daha temiz bölge olacak veya daha kolay temizlenecek daha güzel görünecek gibi nedenle yapılarsa bu caiz görülmemiştir.

  Epilasyon yaptıranlar sorduğu sorular arasında genellikle bayanların koltuk altı ve bacaklarındaki kılları aldırmaları caiz midir?
  Epilasyon.jpg
  Bir hanım tıbbi bir gerekçe olmadıkça göbekle diz kapağı arasını kendisi gibi bir bayana bile göstermesi Dinimizce haram kılınmıştır.. Sağlık açısından bir sebep olursa o nedenin gerektirdiği kadar bu bölgeleri gösterme veya tedavisi caiz görülmüştür. Bahsettiğimiz bölgelerin dışındaki tüylerin bir bayan tarafından alınması ise caiz görülmüştür.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş