1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Latif Doğan Biyografi-Latif Doğan Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  [​IMG]

  29 Nisan 1967 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğdum.Dört erkekaraba tamirciliği gibi birçok iş yaptım. Müziğe başlamam 11 yaşımda Mustafa Yasav’ın (kör Mustafa) yanında bir düğünde darbukayla oldu.O günden bu güne tam 25 yıldır müzikle iç içeyim. Zaten şu anki yorumlarımda ve üslubumda rahmetli Kör Mustafa’nın izleri vardır. 1987 yılında evlenip aynı yıl askere gittim.1988 yılında ilk çocuğum Seydi Vakkas dünyaya geldi

  Bu arada hayatımı kurduğum müzik gurubuyla düğün yaparak sağlıyordum.Kendi bölgemde sayısız düğün yaparak adımı duyurmaya başladım.Kazandığım parayla Besni’de Doğan FM adlı bir radyo istasyonu ve bir kaset dükkanı açtım.Bunları yaparken amacım para kazanmak değil kendi parçalarımı radyoda çalarak ve kasetlerimi satarak adımı duyurmaktı.Nitekim belli bir süre sonra amacıma ulaşmıştım.Artık başta Adana olmak üzere Gaziantep ve Mersin’de sahne almaya başlamıştım.

  Adımın duyulması ile bölgesel televizyonlara konuk sanatçı olarak çağrılmaya başlamıştım.Bu programlarda gösterdiğim performans dikkat çekmiş olacak ki 1995 yılında Gaziantep Olay TV’den program yapmam için teklif geldi.1995-1998 yılları arasında 4 yıl boyunca bir şov programı yaptım.Orda edindiğim tecrübe beklide Küstüm Şov’da nasıl başarılı olduğumun da cevabıdır.

  Aynı yıllarda Mersin Yemişkumu’nda restoran alarak işletmeciliğe başladım.Öte yandan sahne çalışmalarımda devam etmekteydi. 2000 yılında ilk ulusal kasetim olan ‘Oyun Havası’ piyasaya çıktı.Bu tarzda bir kaset için çok ciddi bir satış rakamına ulaştı.

  2001 yılında deprem nedeniyle müzik yasağı gelince işyerimi kapattım.Bu süreç kazandığım her şeyi kaybettiğim bir sürecinde başlangıcıydı.Maddi imkansızlıklar ve moral çöküntüsü içinde ‘Kurtulam Gitsin’i yazdım.Geçirdiğim kötü günlerin isyanı haykırışı olmuştu bu eser. Kurtulam Gitsin albümü piyasaya çıktığında Anadolu’da yer yerinden oynadı diyebilirim. Artık Anadolu beni bağrına basmıştı.Bu albümdeki 3 parçaya klip çekilmesi ve ulusal Tv’ler de yayınlanması adımın daha geniş kitlelerce bilinmesine neden oldu.

  Nihayet Haziran 2003’te ‘Küstüm’ adlı albümüm çıktığında artık ben Türkiye’ye mal olmuş bir sanatçıydım.Küstüm’ün piyasaya çıkmasından 3 ay sonra İstanbul’a taşındım.Aralık 2003’te Kanal 7’de Küstüm Şov’u yapmaya başladım.

  Ocak 2004’te Müyap’ın 2003 yılının en çok satan albüm ödülünü aldım. Ocak 2005’te ise RadyoTelevizyon gazetecileri Derneği 2004 yılını en iyi şov programı ödülünü Küstüm Şov’dan dolayı aldım. İnşallah sizlerin sevgisine layık işler yapmaya devam edeceğim.  Kanal7

  [​IMG]

  Televizyonunda Bülent Serttaş’ın süperstarlara kaset satışlarında fark atan yeni parlayan yıldızı. Çıktığından beri 320 bin satan Küstüm’le zirveye yerleşen Doğan’ın hayranları şarkıcıya ilgilerini şöyle açıklıyorlar: "Bizim dertlerimizi anlatan şarkılarla meşhur olanlar artık pop-arabesk okuyorlar. Para bulunca bozuldular. Latif Doğan bizim gibi. Biz hâlâ hayata küskünüz. Latif de şarkısında ’Küstüm’ diyor."

  Araştırmalar yerel televizyonların en çok izlenen isimlerinin başında onlar geliyor.  Adıyamanlı arabesk şarkıcısı ’Latif Doğan’ Davut Güloğlu ve İbrahim Tatlıses’in üstünde ’bir numara’ydı.

  Çıktığından beri 320 bin satan Küstüm’le zirveye yerleşen Doğan’ın hayranları şarkıcıya ilgilerini şöyle açıklıyorlar: "Bizim dertlerimizi anlatan şarkılarla meşhur olanlar artık pop-arabesk okuyorlar. Para bulunca bozuldular. Latif Doğan bizim gibi. Biz hâlâ hayata küskünüz. Latif de şarkısında ’Küstüm’ diyor."

  Öte yandan Doğan yakınlarda ulusal kanallarda da görünmeye başladı ve artık ünlendiği bölgenin dışına taşarak tüm Türkiye’ye hitap eden bir isim olma yolunda ilerliyor.  Sıradakiler gelsin!

  Belki günümüzün ’Anadolu starları’ da bir gün kendilerine öncülük eden onların yerine bağrından yeni starlar doğurmakta pek gecikmeyecek.

  Zor ve ’acılı’ bir hayatın içinde kendisini seslendirecekleri her daim içinden çıkarmaya devam edecek gibi görünüyor.  Küskünler ayini

  Latif Doğan’ın geçtiğimiz pazar gecesi Adana Mimar Sinan Açıkhava Tiyatrosu’nda verdiği konser bazılarının kafasında Doğan için yeni bir ’Müslüm’ mü oluyor sorularını akla getirmişti.

  Latif Doğan bu düşünceleri silme yolunda bir konuşmayla başladı programına. Önleyemediği istenmeyen olaylardan dolayı temenniyi haklı çıkarırcasına neşeli bir havada geçti.  Adıyaman’ın gururu

  Genelde 15-25 yaş arası gençlerin alandaki çoğunluğu dikkat çekerken hem de kızlı erkekli bir arada halay çektiler. Ritme kendini kaptırmış halde sallanan türbanlı kızlar da şarkılara şevkle katıldılar.

  Aralarına karışıp konuştuğumuz izleyicilerin çoğunluğunun Adıyamanlı olması beklenmedik değil. Adıyaman ilk defa Türkiye çapında ün kazanmaya aday bir ’Doğulu’yu yetiştirmiş olmanın gurur ve heyecanını duymakta. Adeta Doğan’ın yükselişiyle memleketlerinin de ülke bazında yükselip ünleneceğini hissediyor gibi Adıyamanlılar. Zaten konseri de Adıyamanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği düzenlemişti.  Burjuva imparator halkçı prens

  Tabii Latif’ten konuşulduğunda hemen herkes bir karşılaştırma yolunda ’İbo’dan da söz etmeden duramıyor. Şurası bir gerçek ki İbrahim Tatlıses artık bir kült şahsiyet. Pek çok izleyici Latif Doğan’ı İbrahim Tatlıses’le kıyaslarken ’İbo’nun hayranı olduğunu da vurgulamadan edemiyor. Latif’e olan sevgilerini dile getirirken İbo’nun büyüklüğünü tartışmıyorlar. "İbo imparator Latif’se daha yeni çıktı" diye gerçekçi bir değerlendirmede bulunuyorlar.

  Ancak bazı bakımlardan eleştirel olmaktan da kaçınmıyorlar. ’İbo’nun artık kendilerine yüzünden çok sırtını döndüğünü sitemkâr biçimde dile getiriyor kimi. Hatta eleştirisini sosyoekonomik çözümlemeye vardıranlar da var. Bir Doğan hayranı halkın içinde olmaya devam etsin. O da ünlenince yukarıdakilere hitap etmeye başlarsa millet kendisine bir sanatçı her zaman bulur."  İlk ’Küstüm’ diyen kızıydı

  Latif Doğan’ı Adıyaman Adana hattından Türkiye sathına taşıyan ’Küstüm’ adlı şarkının doğuş hikâyesi de hayli ilginç. Doğan ’Ben sana küstüm’ demiş. Çok etkilenen Doğan’ın kalbinden zihnine açılan yolda ’Küstüm’ün dizeleri ortaya çıkmış.  Küstüm

  Senin yüzünden canıma

  Damarımdaki kanıma

  Kuranıma Kitabıma

  Küstüm...  Daha seninle konuşmam

  Küstüm Küstüm..

  Ne yaparsan yap barışmam

  Küstüm Küstüm..

  Artık sana hiç karışmam

  Küstüm Küstüm.. Küstüm Oy...  Ekmeğimin tuzu olsan

  Küstüm Küstüm..

  Kaderimde yazı olsan

  Küstüm Küstüm..

  Padişahın kızı olsan

  Küstüm Küstüm.. Küstüm Oy...  Bitsin bu sevdamız bitsin

  Nereye giderse gitsin

  Konuşursam dilim kopsun

  Küstüm...  Küstüm kara gözlerine

  Küstüm Küstüm..

  Küstüm acı sözlerine

  Küstüm Küstüm..

  Gölgesine izlerine

  Küstüm Küstüm.. Küstüm Oy...  Ekmeğimin tuzu olsan

  Küstüm Küstüm..

  Kaderimde yazı olsan

  Küstüm Küstüm..

  Padişahın kızı olsan

  Küstüm Küstüm.. Küstüm Oy...  Küstüm kara gözlerine Küstüm

  Küstüm acı sözlerine Küstüm

  Gölgesine izlerine Küstüm

  Daha seninle konuşmam

  Ne yaparsan yap barışmam

  Artik sana hiç karışmam

  Küstüm.. Küstüm.. Küstüm...  YENI SARKILARI CIKTI 2008

  [​IMG]  [​IMG]

  1. Zalimey

  Söz: Hüseyin Ekinci Müzik: Erkan Korkmaz

  2. Bitane

  Söz: Şenol Eşref Müzik: Erdal Bige

  3. Antepli Gelin

  Söz & Müzik: Ahmet Satılmış

  4. Ağla Gözüm

  Söz & Müzik: Metin Işık

  5. Benmi İstedim

  Söz & Müzik: Besnili Haydar Öztürk

  6. Halimiz

  Söz & Müzik: Necati Aydın

  7. Geceler

  Söz & Müzik: Recep Alemdar

  8. Vay Vay

  Söz: Metin Aslan Müzik: Ufuk Doğan

  9. Sen Çok Tatlısın

  Söz & Müzik: İbrahim Dizlek

  10. İstanbul Sokakları

  Söz & Müzik: Selehattin Sarıkaya

  11. Leblebici

  Söz & Müzik: Anonim

  12. Boz Bulanık Nehir Gibi

  Söz & Müzik: Kemal Arapoğlu

  13. Geçmiyor Günlerim

  Söz & Müzik: Aşık Mahsuni Şerif

  14. Sewe

  Söz & Müzik: Aziz Küçükkahya  Haberı okumak ıcın tıklayın

  [​IMG]

  Resmi büyütmek için tıklayın  .
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  geçen gün best fm de a-rıza showdaydı, muhabbet ederken konu bir şekilde hande yener'in hava alanı şarkısına geldi rıza latif doğanı bağladı şarkıyı söyletti, komik olacağı belliydi ama ortaya muazzam bir şey çıktı, kayıta bir şekilde ulaşın yada latif doğan yeni albümüne koysun bu şarkıyı.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş