1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Küvet Nasıl Temizlenir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Banyo temizliği ve hijyeni sağlığımız açısından son derece önemli konular arasında yer almaktadır. Banyo temizliği konusunda kimyasal maddelerden yararlanacağımız için temizlik esnasında havalandırma pencerelerinin açık olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca temizlik esnasında kullanacak olduğunuz temizlik eldivenleri de kimyasal maddelerden korunmamız da bizlere yardımcı olacaktır. Temizlik maskesi kullanımınız da sizi kimyasal maddelerden koruyucu bir etkiye sahiptir.

  Küvet temizliği öncesinde mutlaka küvetinizi ve etrafını sıcak su ile yıkamalı ve kirlerin kabarmasını sağlamalısınız. Küvet temizliğinde öncelikle küvet tahliye deliğinde yer alan saç, sabun ve diğer kalıntıları temizlemelisiniz. Küvetinizin fayansları kireç tutmuş ise kireç çözücü püskürtüp mikrofiber bez ile temizliğe başlamalısınız. Kirecin yoğunluğuna göre durulama aşamasına geçmede biraz bekledikten sonra durulamaya geçebilirsiniz.

  Küvetinizin içini temizleme aşamasında cif en önemli yardımcınız olacaktır. Kir- pas lekesi çıkarmada kireç çözücüden yararlanabilirsiniz. Küvetin tabanında ya da etrafında kireç lekelerinden kurtulmak için kireç çözücüden yararlanabilirsiniz. Banyodaki plastik ürünlerin temizliğinde asla domestos kullanmalısınız. Gerekli plastik araç gerece yeterli miktarda domestos sıkıp mikrofiber sünger ile ovmalısınız. Banyonuzdaki armatür ve duş başlıklarını cif ile temizleyip etrafı pırıl pırıl yapabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş