1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kutsi biyografi-Kutsi Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Kutsi  [​IMG]  Gerçek İsmi Ahmet Kutsi KARADOĞAN.Malatya doğumlu. 16 Mart 1973  Babasının İsmi : Şinasi  Annesinin İsmi : Hatice  Kız Kardeşi : Müge  Ayrancı Lisesi Mezunu.

  Edebiyat Öğretmeni olduğunu duydum.

  Öğrecilik zamanlarında bir gitarı olmasını isteyen Kutsi o zamanın ücreti biraz pahalı olduğundan alamıyormuş.  Ankara'da birgün arkdaşını beklerken bir magzanın önünden geçkerken magazada güzel bir gitar görüyor ama 400 bin lira olan gitarı alamıyor. magaza önünde bulunan satıcıdan kazı kazan alıyor ve 500 bin lira çıkıyor ve gitarı hemen alıyor. Böylece müzik hayatında büyük bir adım atmış oldu. İlk başlarda ufak yerlerde gitar çalıp şarkı söleyen Kutsi daha sonraları daha büyük yerlde çalmaya başlamış. 1992 yılında kendi bestelerinden oluşan ufak bir albümle İstanbul'a gelen Kutsi yaptığı albümle tutulmuyor tabi o zamanlar tek başına yapmak kolay değil. Kutsi'yi keşvedeb ise Erol KÖSE oluyor. 2000 yılında 12 şarkıdan oluşan 'AŞK PAYINI ALDI' albümüyle çıkış yaptı. Ve böylece ismini duyurdu. Uzun süre albüm yapmayan kutsi 2005 yılında 'SANANE' albümüyle mükemmel bir çıkış yaparak hayranlarıyla kavuştu. Bu albümde önemli olan 16 şarkınında hepsinin Kutsi'ye aittir. Daha sonraları Kral Tv de İlanı Aşk programıyla birkez daha karşımızdaydı ve sonrada Doktorlar dizisi ile bize birkez daha süpriz yatpı. Doktorlar dizisinde başrol oynarken 'Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor' albümüyle en güzel şekilde bizlerle oldu.  [​IMG]
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  çektiği bir klipte yağmur altında delirme tribini gördükten sonra klişeleşenler arasına girmiştir.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  bir dizide doktor rolünde oynadıktan sonra, doktorluk mesleğiyle ilgili bayağı(!) bir şey öğrendiğini iddia eden insan.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş