1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Küs Eşlerin Barışması İçin Okunacak Dua

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Birbirlerine dargın olan eşlerin barışması için okunacak dua ve yapılacak ibadetler sayesinde , bu zor zamanlarda Allah'a sığınmak ve ondan yardım dilemek gerekir. Öncelikle eşinizi anlamaya çalışın, sonra onun size Allah'ın bir armağanı ve emaneti olduğunu düşündükten sonra Alemlerin Rabbi olan Allah'a yönelin, bununda bir yolu ve nizamı elbette var. Samimiyetle duaları Allah kabul eder, yada daha önceden bu durumlarla karşı karşıya kalmış büyüklerin yaptığı gibi dua edebilirsiniz.

  Dua'ya başlamadan önce en büyük dua olan Namaz ile Rabbimizden yardım isteyelim, 2 yada 4 rekat olarak Hacet Namazını kılabilirsiniz. Namazınızı güzelce kıldıktan sonra Enfal süresinin 63. ayeti kerimesini 313 defa okumanız gerekir.

  Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hakîm.

  Manası : Ve onların kalplerinin arasını (sevgiyle) birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infâk etseydin (verseydin), onların kalplerinin arasını birleştiremezdin. Ve lakin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki O; Azizdir, Hakimdir.

  Bu güzel ayeti okuduktan sonra 100 defa ya Kadir ya Allah, Ya Rahman ya Allah ya Rahim ya Allah ya Kerim ya Allah esmalarını okuyarak Allah'ın yardımını beklemelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş