1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Soru-Cevap Küresel Isınmanın Doğal Nedenleri Nelerdir ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Küresel ısınma Dünya' mızı tehtid eden en büyük tehlike gibi görünüyor. Dünya' mız oluşumundan itibaren ısınarak soğuyarak ve son kez ısınarak dönüşüne devam ediyor. Dünyamızın zararlı gazlardan dolayı yada insanoğlunun atmosfere saldığı diğer gazlardan dolayı ısınmasını arttırıyor. Bizler Dünyamızın ısındığını son 15 yıldır farketmişken aslında bu ısınma yüzbinlerce yıldır devam ediyor.

  Küresel ısınma dediğimiz olay mevsimlerin değişmesine baharın geç gelip geç gitmesiyle birlikte bir çok etkenin bu durumdan etkilenmesiyle Dünyada oluşan olayların gecikmesine neden oluyor. Bu gecikmeler insanlar üzerindede ciddi etkilere sebep oluyor.

  Küresel ısınma sadece insanların sebep olduğu bir durum değil. Doğada küresel ısınmadan sorumludur. Peki nasıl mı ?


  Küresel Isınmanın Doğal Nedenleri;

  Küresel ısınmanın en büyük doğal nedeni güneştir. Güneşin Dünyamıza gönderdiği ultraviyole ışınlar atmosfer tabakasına zarar vererek ısının yükselmesinde en büyük etkendir. Sonrasında ise Dünyamızın prezisyon harekeri yani doğrusal ve dairesel olarak yaptığı sapmaların dünya sıcaklığını arttırmıştır. Küresel ısınmanın en önemli doğal nedenlerinden biriside sera gazlarıdır. Bu gazlara örnek verilebilecek olan metan, su buharı, azotoksit ve karbondioksit atmosferin dahada ısınmasına sebep olur.

   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş