1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kurbanlık Tosun Fiyatları

Konu, 'Her Telden' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Kurbanlık Tosun Fiyatları Nedir, Kurbanlık tosunların fiyatları İstanbul'da ve Ankara'dane kadar olacak?
  [​IMG]
  Bu Kurban'da hayvancılık sektöründeki değişkenlikler nedeniyle bir çok üretici ya yüksek kar yada zarar edeceğe benziyor. Bu Yıl perakende canlı Tosunun kilogram fiyatının 11-13 lira aralığında olacağı tahmin ediliyor.
   
 2. a

  asiye Yeni Üye

  Kurbanlık fiyatlarında uçurumlar yaşanmazsa herkes bütçesini zorlar kurban kesebilmek için
   
 3. s

  sheryy Yeni Üye

  Büyük baş ile ilgili şu habere göz atmanızı öneriyorum.

  Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş yaptığı açıklamada, Erzurum'un hayvancılığın merkezi konumunda olduğunu belirterek, kentin hem coğrafyası hem mera varlığı hem de toplam büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın çok önemsediği bir il olduğunu söyledi

  Erzurum'un çok ciddi üretim potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Erdurmuş, ''Erzurum'da yaklaşık 580 bin büyükbaş, 610 bin civarında da küçükbaş hayvan varlığımız mevcut. Dolayısıyla hem kurban döneminde hem diğer dönemlerdeki hayvan hareketlerinde hem de ticari ilişkilerde, Erzurum'un tarım ve hayvancılığı çok önemli'' dedi.


  Üreticinin Kurban Bayramı için hazırlık yaptığını belirten Erdurmuş, şunları kaydetti:
  ''Bu sene kurbanlık hayvan ithalatının olmamasının, sektör üzerinde çok fazla olumlu etkileri olacaktır. Türkiye genelindeki olumlu etkilerden en fazla Erzurum faydalanacaktır. Kurban döneminde hem ilimizde kurban kesiliyor hem de ticari anlamda üreticilerimiz İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlere hayvan sevkiyatı yapıyor. Besicilerimiz bir yıl boyunca kurban dönemine hazırlanıyor.''
  ''Beklentimiz kurbanda üreticinin yüzünün gülmesidir''
  Üreticilerin batı illere kurbanlık hayvan sevkiyatına başladığını ifade eden Erdurmuş, ''Üreticilerimiz artık büyük illerdeki bağlantılarını yapıp, hayvan sevk raporuyla hayvanlarını götürmeye başladılar. Tabii ki bunun bazı kuralları var. Hayvanların sevki için mutlaka veteriner sağlık raporu almak durumundalar'' diye konuştu.
  Özellikle Trakya bölgesine hayvan götürülmesi için bazı özel şartların arandığına dikkati çeken Erdurmuş, şöyle konuştu:
  ''Trakya bölgemiz malum bakanlığımız tarafından çok yoğun hem maddi hem emek anlamındaki bir harcamayla şap hastalığından ari bölge ilan edildi ve şu anda bu belgelendirildi. Orası şap hastalığında ari bir bölgemiz. Dolayısıyla oraya Anadolu'dan girecek hayvanlar için ekstradan tedbirlerimiz var ve yaptığımız çalışmalarımız var. Erzurum'dan da üreticilerimiz oraya gidebilirler yeter ki şartlar uygun olsun.''

  Erdurmuş, ''Tabii ki kurbanda ithalat olmadığı için yerli hayvanlar değerlendirilecek. Hani ekonomik bir tabir var. Arz azaldığı durumda fiyata yansır, talebe bağlı olarak da fiyatlar yükselir. İthal kurbanlık gelmemesi mutlaka talebe bağlı olarak fiyatların yükselmesine neden olacaktır. Bu iktisadi bir ifade. Beklentimiz kurbanda üreticinin yüzünün gülmesidir'' diye konuştu.

  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü olarak kentte tespitlerini yaptıklarını anlatan Erdurmuş, ''Kim, hangi vatandaşımız kurbanlık götürecek, onunla ilgili tespitlerimiz var. Erzurum'da yaklaşık 23 bin büyükbaş, 15 bin de küçükbaş hayvan kurbanlık hayvan nakli için şartları taşıyor'' dedi.
  Kaynak: AA
   
 4. _

  _Caroline_ Yeni Üye

  Hayvancılık piyasasında bu yıl önemli gelişmeler oldu.
   
 5. M

  Misafir Misafir

  Ataşehir yeni sahra ve gebze bayramoğlunda Kars tan gedirmiş olduğumuz tamamen doğal beslenmiş Büyük baş kurbanlıklar satlıktır.Kurbanlıklarımız, veteriner hekimler gözetimindeki sağlıklı , kurban olma vasıflarına haiz dir.Sağlık kontrolinden geçtiğine dair belgeleri mevcuttur. GSM: 0 532 0519876 …
   
 6. b

  basket17 Yeni Üye

  BAĞIŞLAR 520 TL'DEN BAŞLIYOR Bu yıl kurban kesmek yerine kurumlara bağışta bulunmak isteyenler için de 520 liradan başlayan çeşitli alternatifler mevcut.
   
 7. B

  BELGİN Yeni Üye

  Türk Kızılayı 675 lira karşılığında kurban bağışını kabul ederken, LÖSEV 700 lira, Mehmetçik Vakfı 520 lira, Türk Hava Kurumu 650 lira, Türkiye Diyanet Vakfı 550 lira, Darüşşafaka Cemiyeti 600 TL karşılığında bağış alıp vekaletle kurban kesiyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş