1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kurbanlık hayvana nasıl davranmalıyız?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Her yıl idrak edilen Kurban ibadeti, Allah'a yaklaşmanın paylaşmanın ve birlikte olmanın simgesidir. Tüm İslam aleminde büyük bir coşku ile kutlanmakta olan "Kurban Bayramı" Türkiye'de de aynı heyecan ve bereket ile kutlanmaya devam etmekte.

  Kurbanlık hayvana yaklaşım konusunda büyük eksiklikler yaşadığımız bu çağda Kurban'a gereken değeri verenlerimiz de yok değil bakınız ;
  11849856_1638839786363796_980655586_n.jpg

  Kurban edeceğiniz hayvana davranışınız, onun adandığı yer olan Rabbinize olan saygınıza layık olmalı. Allah'a armağan edilecek Kurban için şu şekilde bu şekilde davranın demek Cenabı Allah'ı tanıma noktasında eksiğimiz olduğunu anlamına gelir. Bizi yaratan Allah'a kurban edeceğimiz hayvanlara yaklaşımınız "İnsan" gibi olsa kafi.

  Eziyet etmekten kaçınarak, ona iyi davranarak, kesim esnasında en az acı çekecek şekilde , gözünü bağlayarak ve mümkün olduğu kadar karşısında diğer hayvanları kesmeyerek olacaktır. Hayvan kesildiğinde kesinlikle can vermeden bacaklarını kesme, derisini yüzme eylemlerine geçilmemeli ve Allah'ın adı ile " Bismillahi Allah-u Ekber" diyerek kesmeliyiz.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Özellikle Bismillahi Allah-u Ekber diyerek kesmemiz cok önemli.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş