1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kuran'ı tuvalete attı, tutuklandı

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Nese tarafından paylaşıldı.

 1. N

  Nese Yeni Üye

  ABD'de Kuran-ı Kerim'i tuvalete atan genç, 'dini nefret uyandırma' suçundan tutuklandı.


  New York’ta Pace Üniversitesi tuvaletlerine Kur’an-ı Kerim atan Stanislav Shmulevich ‘dini nefret uyandırma’ suçunu işlemekten dolayı Cuma günü tutuklandı.


  Üniversitenin Manhattan kampüsünde önce bir öğretmen tarafından 13 Ekim’de tuvalete atılmış Kur’an-ı Kerim bulundu. 21 Kasım’da da bir öğrenci tarafından yine tuvalete atılmış Kur’an- Kerim bulundu.


  Bu iki olaydan sonra Müslümanlar Pace Üniversitesini ciddi önlemler alması için çağrıda bulundu.


  Üniversite ise öğrencilerini daha duyarlı olmaları için eğitim vereceğini söyledi. Ancak Müslümanlar üniversite yönetimini bu iki olay için hiçbir şey yapmamakla suçlamaya devam ettiler.


  Pace Üniversitesi olayı önce kutsala karşı işlenmiş bir ‘saygısızlık’ olarak niteledi. Fakat Müslümanların baskıları üzerine polise suç duyurusunda bulundu.


  Bu iki olaydan başka benzer olayların da daha önce olduğu ortaya çıktı. Üniversite kütüphanesinin tuvaletinde ve öğrenci yurdunun bir banyosunda yine atılmış Kur’an-ı Kerim bulundu.


  Newsweek’in 2005 yılında çıkan bir sayısında bunlara benzer olayların Amerikan askerlerinin Guantanamo Hapishanesi’nde yaptığı ortaya çıkmıştı .
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Yerinde bir karar olarak düşünüyorum. Bu Dünya'da cezasını hafif almış diğer tarafta bakalım ne yapacak.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş