1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kuran'da Geçen Yalanla İlgili Ayetler

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Abdullah Bin Murat tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdullah Bin Murat Yeni Üye

  Kuranda Yalanla İlgili Ayetler Nelerdir
  Kuranı Kerimde Yalan Ayetleri

  Kuranı Kerimde Yalanla İlgili Ayetler

  Birbirinizin mallarını haksızlıkla yemeyin ve bile bile günahla insanların mallarından bir bölümünü yemeniz için onları hakimlere aktarmayın. (BAKARA SURESİ / 188)


  Gerçeği sürekli ters yüz eden, günaha düşkün olan herkesin vay haline. (CASİYE SURESİ / 7)


  İşte böyle; kim Allah'ın haram kıldıklarını (gözetip hükümlerini) yüceltirse, Rabbinin katında kendisi için hayırlıdır. Size (haklarında yasaklar) okunanlar dışındaki hayvanlar helal kılındı. Öyleyse iğrenç bir pislik olan putlardan kaçının, yalan söz söylemekten de kaçının. (HAC SURESİ / 30)


  Ki onlar, yalan şahidlikte bulunmayanlar, boş ve yararsız sözle karşılaştıkları zaman onurlu olarak geçenlerdir(FURKAN SURESİ / 72)


  Şunların hiçbirine itaat etme: Yemin edip duran, aşağılık, (KALEM SURESİ / 10)


  İş hükme bağlanıp-bitince, şeytan der ki: "Doğrusu, Allah, size gerçek olan va'di va'detti, ben de size vaadde bulundum, fakat size yalan söyledim. Benim size karşı zorlayıcı bir gücüm yoktu, yalnızca sizi çağırdım, siz de bana icabet ettiniz. Öyleyse beni kınamayın, siz kendinizi kınayın. Ben sizi kurtacak değilim, siz de beni kurtacak değilsiniz. Doğrusu daha önce beni ortak koşmanızı da tanımamıştım. Gerçek şu ki, zalimlere acı bir azab vardır." (İBRAHİM SURESİ / 22)


  Onlardan öyleleri vardır ki, dillerini kitaba doğru eğip bükerler, siz onu (bu okur göründüklerini) kitaptan sanasınız diye. Oysa o kitaptan değildir. "Bu Allah katındandır" derler. Oysa o, Allah katından değildir. Kendileri de bildikleri halde Allah'a karşı (böyle) yalan söylerler.
  (AL-İ İMRAN SURESİ / 78)


  Kim de cimrilik eder, kendini müstağni görürse,
  (LEYL SURESİ / 8)


  Ve en güzel olanı yalan sayarsa,
  (LEYL SURESİ / 9)


  Biz de ona en zorlu olanı (azaba uğramasını) kolaylaştıracağız.
  (LEYL SURESİ / 10 )
   
 2. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Kuranı Kerimde yalanla ilgili ayetlerde keziban ismi geçiyor o nedenle çocuklarınıza kezban adı koymayınız sakıncalı bir isim
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş