1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kuran Okumaya Başlanırken Hangi Dua Okunur

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında eda54 tarafından paylaşıldı.

 1. e

  eda54 Yeni Üye

  Kuran-ı Kerim Okumaya Başlanırken Okunan Dua  Kur'an-ı Kerim Okumadan Önce Okunacak Dua

  Kur'an'a Okumaya Baslarken Okunacak Dua

  Bismillâhirrahmânirrahîm

  Allâhümme bil'hakkı enzeltehû ve bil'hakkı nezel. Allâhümme azzim rağbetî fîhi vec'alhü nûrân libasarî. Ve şifâen lisadrî. Allâhümme zeyyin bihî lisânî ve cemmil bihî vechî ve kavvi bihî cesedî. Verzuknî tilâvetehû alâ tâatike ânâe'lleyli ve etrâfe'nnehârî. Vahşurnî mean'nebiyyi Muhammedin sallallâhü teâlâ aleyhi ve selleme ve âlihil'ahyâr.

  Her Kim Kur'an okumak istediğinde Kur'an'a başlarken bu duayı okursa

  Allahu Teala okumuş olduğu Kur'an-ı Azim'üşşanın her harfine ellibin (50000) sevap verir. buyurmaktadır. (Müslim)

  Manası

  Allahım! hak ile inzal buyurduğun,gönderdiğin kur'anı kerim hürmetine,efendimize nazil olan (gelen) kur'an-ı mübin hatırı için, senden yardım istiyorum. Allahım! Kur'an'a karşı rağbetimi (istek ve arzumu, sevgi ve aşkımı) arttır. Onun nuru ile gözlerimi aydınlık kıl, onun fevz ü bereketiyle gönlüme şifa ver. Allah'ım! Kur'an'ın ile dilimi süsle,yüzümü güzelleştir (yüzümü ilahi nurunla nurlandır). Vücudumu Kur'an'la güçlendir. (Allah'ım! Kur'an'dan maddi,manevi fevz ü bereket alan kullarının içine beni de dahil et). Beni Kur'an okumakla rızıklandır, gece ve gündüz kur'an okumamı nasip et ve beni, kıyamet günü sevgili Peygamberimiz Hazret-i Muhammed (s.a.v.)ile ve Onun (s.a.v.) al ve ashabiyle (r.a.) haşret (birleştir).' demektir.

  [​IMG]
   
 2. a

  alev Yeni Üye

  Kuran-ı Kerimden Önce dua okumanın bir fazileti varmıdır
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş