1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kuran-ı Kerim'de Adı Geçen Şifalı Bitkiler

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Abdullah Bin Murat tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdullah Bin Murat Yeni Üye

  Yüce Kitabımız Kuranda Adı Geçen Şifalı Bitkiler Nelerdir

  Kuranda Adı Geçen birçok Şifalı Bitki vardır bu bitkilerden bazılarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz Kuranda Adı Geçen Şifalı Bitkiler Kuran’da bir çok bitki ve meyvenin adı geçmektedir.Bu bitki ve meyveler şunlardır;

  Asma,hurma,zeytin,nar,üzüm,muz,mercimek,başak,zenc efil,kabak,soğan,reyhan,kirazdır. Bu bitkilerin isimlerinin geçtiği ayetler ise şunlarladır;

  Asmalı ve asmasız bahçeleri, hurmaları ve tadları farklı ekinleri, zeytinleri ve narları -birbirine benzer ve benzeşmez- yaratan O’dur. Ürün verdiğinde ürününden yiyin ve hasad günü hakkını verin; israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez. (Enam Suresi, 141)

  Onunla sizin için ekin, zeytin, hurmalıklar, üzümler ve meyvelerin her türlüsünden bitirir. Şüphesiz bunda, düşünebilen bir topluluk için ayetler vardır. (Nahl Suresi, 11)

  İçlerinde (her türden) meyve, eşsiz-hurma ve eşsiz-nar vardır. (Rahman Suresi, 68)

  Üstüste dizili meyveleri sarkmış muz ağaçları, (Vakıa Suresi, 29

  Dedi ki: O, benim asamdır; ona dayanmakta, onunla davarlarım için ağaçlardan yaprak düşürmekteyim, onda benim için daha başka yararlar da var. (Taha Suresi, 18)

  Hurma dalını kendine doğru salla, üzerine henüz oluşmuş-taze hurma dökülüversin.” Artık, ye, iç, gözün aydın olsun. (Meryem Suresi, 25-26)
   
 2. S

  Sinel Yeni Üye

  Kuranda adı geçen şifalı bitkileri elimden geldiğince tüketiyorum
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş