1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kuran-ı Kerim Dersi Kaçıncı Sınıflarda Olacak

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Mahmut Hoca tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mahmut Hoca Yeni Üye

  _

  Kuran-ı Kerim Dersi Kaçıncı Sınıfta Başlıyor
  Kuran dersi ilköğretimde mi başlıyor

  Kuran dersi hangi sınıflarda olacak


  Öğrenciler Kuran-ı Kerim dersiyle ilk olarak 5. sınıfta tanışacak ve ilk derste Kur'an-ı Kerim'in neden okunması gerektiği anlatılacak. İkinci ünitede ise Kur'an okuma öğretilecek. Harfler, harflerin okunuşu, harekeler tek tek anlatılacak.

  6. sınıfta Kur'an-ı Kerim'i güzel okumanın önemi üzerinde durulacak. Öğrencilere tecvit, yani kurallarına göre güzel okuma dersi verilecek. Bakara ve Yasin surelerini okuyacak, Amentü, Felak, Nas gibi sureleri ezberleyecek.

  7. sınıfta Kur'an-ı Kerim'in İslam dinindeki yeri öğretilecek. Kur'an okuma çalışmalarında da bir aşama daha ilerlenecek. Harfleri uzatma, harflere vurgu yapma gibi bilgiler verilecek. Kafirun, Fil, Kureyş, Maun sureleri yezberlenecek.

  8. sınıfta da yine Kur'an-ı Kerim'in mesajları üzerinde durulacak. Hz. Yakub, Hz. Yusuf gibi peygamberlerin kıssaları öğrenilecek. Furkan, Rahman, Cuma gibi ayetlerin okunacağı derste Asr, Kadir,ve Ayetül Kürsi sureleri anlamlarıyla birlikte ezberlenecek.
   
 2. N

  Naciye Yeni Üye

  bence 1. sınıfta başlasa daha iyi olmazmı çocuklar küçük yaşta daha iyi öğreniyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş